Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.10.2020

Svět Leoše Janáčka: koncert studentů z Mannes School of Music

České centrum New York vám spolu s katedrou hudby Mannes School of Music prestižní The New School přinese jedinečný koncert Svět Leoše Janáčka: koncert studentů z Mannes School of Music.

15.10.2020    |    30.10.2020

CZECH NEXT WAVE, Díl 2: RNDr. Michal Šimíček

Vědecký výzkum Dr. Michala Šimíčka, Ph. D. se zaměřuje na vývoj buněčné terapie pro léčbu nádorů krvetvorného systému. Buněčná terapie je zcela nový a extrémně účinný přístup v boji s rakovinou. Michal Šimíček nám přiblíží tuto revoluční metodu v novém díle podcastu Czech Next Wave, kterou pořádá České centrum ve spolupráci s Radio Prague International.

2.10.2020    |    23.10.2020

Janáček online na podzim

České centrum vám přináší další program zaměřený na významného skladatele Leoše Janáčka. Krom toho, že se nám podařilo s bezpečnostními pravidly obnovit provoz galerie, kde je nyní k vidění výstava o jeho díle, vám i nadále přinášíme program, který si můžete užít z bezpečí vašeho domova. Tentokrát je to opravdu pestrá nabídka.

24.9.2020

Přednáška o umění: Cesta do amerických muzeí — Kupka, Kolář, Jetelová

České Centrum New York přináší online přednášku uznávané kurátorky výtvarného umění Mileny Kalinovské, zaměřenou na tři významné české umělce ze tří různých generací a jejich cesty do amerických muzeí. Připojte se k nám na Zoomu a dozvíte se o tom, jak František Kupka, Jiří Kolář a Magdalena Jetelová získali uznání na americké i světové umělecké scéně na základě jejich průkopnických děl, které budete mít možnost zhlédnout.

24.9.2020

CZECH NEXT WAVE, Díl 1: Albert Černý, Nové Podcasty

Albert Černý se proslavil v mladém věku, když jeho první kapela Charlie Straight získala tři české hudební ceny Anděl po vydání debutového LP. Jako zpěvák a skladatel později založil Lake Malawi. Největším dosavadním úspěchem této skupiny byla reprezentace České republiky na loňské soutěži Eurovision Song Contest, kde obsadili velmi úctyhodné 11. místo. V poslední době se Černý (31) věnuje také modelingu a práci v televizi.

14.10.2020

AI Science Café Series 2020: Konverzační umělá inteligence. S Janem Šedivým

Ve sféře umělé inteligence se v současnosti derou na výsluní inteligentní reproduktory. Jan Šedivý představí sociálního chatbota Alquista, kterého navrhl tým studentů ČVUT pod jeho vedením a který se dvakrát za sebou umístil na druhém místě v soutěži Amazon Alexa Prize. Šedivý tuto soutěž, včetně její primární motivace, stručně představí. Především se ale při své přednášce zaměří na know-how týmu kolem Alquista, které zahrnuje několik oborů, jako je konverzační umělá inteligence, správa dialogů, lingvistika, zvukový design, kreativní psaní a mnoho dalších. Také vysvětlí vývoj dialogů pro oblíbená konverzační témata. Na závěr pak představí plány na to jak z Alquista vyrobit produkt.

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 07. 2020

V ZÁKULISÍ: FOCENÍ S ČESKÝM FOTOGRAFICKÝM DUEM J3T

V naší exkluzivní Instagramové prezentaci nás autoři zavedou do světa focení celebrit na titulní stranu časopisů a dovolí nám nahlédnout do procesu focení portrétu Dary Rolins na obálku současného vydání časopisu Forbes. 9. července 2020.

26. 06. 2020

Global Science Café: Výzkum a inovace v boji s  COVID-19

Prezentace and diskuze moderovaná Petrem Kaiserem - zvláštním zmocněncem pro vědeckou diplomacii, MZV Hosté: Vojtěch Petráček - Rektor ČVUT, Šimon Walzel student ČVUT, CoroVent, David Miklas – Iniciativa Covid-19, Pavel Burget, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.  22.6.2020. Foto: ČVUT

20. 05. 2020

Hudebníci vědcům - Live Stream

Čeští hudebníci poděkují ČVUT v Praze, týmu vědců, partnerů, dárců a přispěvatelů. 13.5.2020. Zdroj: ČVUT/ foto Jiří Ryšavý.

26. 03. 2020

Zrození a život Janáčkovy opery Káťa Kabanová

Virtuální přenos vernisáže Zrození a život Janáčkovy opery Káťa Kabanová. 12. března, 2020.

Videa

Video placehodler