Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.7.2020    |    19.7.2020

Současná česká animace: UMPRUM Ateliér Filmové a TV grafiky

Česká centra ve spolupráci s vybranými vysokými školami a filmovými festivaly uvádějí speciální program pásem animovaných filmů, jimiž vzdávají hold současné české animaci. Animace vždy patřila k rodinnému stříbru česk(oslovensk)é kinematografie a tuto pozici zaujímá stále, o čemž svědčí mezinárodní pozornost a ocenění, jichž se současným animovaným dílům dostává. Připomeňme též, že v letošním roce uplyne 120 let od narození Hermíny Týrlové, která stála u zrodu čs. animovaného filmu.

Výběrové řízení - Programový manažer Českého centra New York

České centrum New York hledá vhodného kandidáta na pozici programového manažera na plný úvazek.

15.6.2020    |    31.8.2020

Rozhovory: České organizace v New Yorku vzdorují pandemii

Zatímco se společnost na mnoha místech po koronavirové krizi znovu otevírá, návrat do "normálního" života v New Yorku bude trvat delší dobu. Město, které nikdy nespí, bylo mimořádně silně zasaženo pandemií, která také zcela zastavila místní kulturní život. Stejně tak bylo postiženo mnoho místních českých organizací, které jsou živou součástí kulturní krajiny New Yorku a které musely omezit, nebo úplně zrušit své programy. Jaká je jejich zkušenost s touto výjimečnou situací a jak vidí budoucnost? V této další sérii rozhovorů jsme hovořili s jejich zástupci, abychom se dozvěděli více. Za organizaci BBLA odpovídá Josef Baláž, Christopher Harwood za SVU a za asociaci DAHA Susan Lucak.

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Česká povaha v době, kdy se zastavila Země. *** UZÁVĚRKA PRODLOUŽENA DO 16 SRPNA ***

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Česká povaha v době, kdy se zastavila Země. České centrum New York vyhlašuje otevřenou výzvu pro studentky a studenty bohemistik na amerických univerzitách v tvorbě povídek či osobních esejů na téma: A Bohemian State of Mind As the Earth Stands Still.

9.6.2020    |    31.8.2020

JANÁČEK ONLINE POKRAČUJE

Jako pokračování online projektu Janáček Online se České centrum New York rozhodlo představit milovníkům tohoto věhlasného skladatele nové zajímavosti. Poslechněte si jam session Janáčkovy skladby Lavečka či skladbu Vítězslavy Kaprálové, kterou Janáček ovlivnil, v česko-americkém podání klavíristky a violoncellisty. Můžete se také prostřednictvím komentované prohlídky podívat do všech zákoutí Janáčkova domu v Brně, nyní památníku, kde pobýval a tvořil své nejznámější opery posledních 18 let svého života.

8.4.2020    |    31.7.2020

Pomáháme s češtinou

Posláním Českého centra New York v každé době, tedy i nyní, je podporovat výuku českého jazyka ve Spojených státech.

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

26. 06. 2020

Global Science Café: Výzkum a inovace v boji s  COVID-19

Prezentace and diskuze moderovaná Petrem Kaiserem - zvláštním zmocněncem pro vědeckou diplomacii, MZV Hosté: Vojtěch Petráček - Rektor ČVUT, Šimon Walzel student ČVUT, CoroVent, David Miklas – Iniciativa Covid-19, Pavel Burget, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.  22.6.2020. Foto: ČVUT

20. 05. 2020

Hudebníci vědcům - Live Stream

Čeští hudebníci poděkují ČVUT v Praze, týmu vědců, partnerů, dárců a přispěvatelů. 13.5.2020. Zdroj: ČVUT/ foto Jiří Ryšavý.

26. 03. 2020

Zrození a život Janáčkovy opery Káťa Kabanová

Virtuální přenos vernisáže Zrození a život Janáčkovy opery Káťa Kabanová. 12. března, 2020.

10. 03. 2020

3. ročník Ozvěn MFDF Ji.hlava

Od 20. do 27. února jsme přivítali 3. ročník Ozvěn Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Promítání představila vítězné snímky 23. ročníku známého evropského festivalu: Profu'/Učit rumunského debutujícího režiséra Alexe Brendey, Postiženi muzikou z dílny českého režiséra Radovana Síbrta a Fonja, dokument natočený mladými filmaři z Madagaskaru pod vedením Liny Zacher.

Videa

Video placehodler