Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Prague-New York Effects

České centrum New York (ČCNY) zahájí 6. února 2016 světovou premiérou v divadle Jack v Brooklynu celoroční unikátní projekt Prague-New York Effects. Projekt organizuje ČCNY ve spolupráci a Palácem Akropolis pod záštitou velvyslance České republiky ve Spojených státech amerických Petra Gandaloviče a velvyslance Spojených států amerických v České republice Andrew Schapiro.

Lenka Dusilová, Tendayi Kuumba, Petr Zuska, Jen Shyu, Jiří Bartovanec, Helga Davis, Floex&Initi a Tami Stronach, residence, projekty, představení, dílny a debaty, New York, Washington, DC a Praha, syntéza současné hudby a tance.

Prague-New York Effects  je pilotní projekt vzájemných vlivů a učinků uměleckých setkání mezi tanečními a hudebními performery ze dvou měst a dvou kontinentů, který má za cíl  představit současné tendence v umělecké tvorbě dvou významých kulturních metropolí – Prahy a New Yorku.

České centrum New York funguje jako tvůrčí inkubátor, který umožňuje vnímání mnoha různých vrstev a podob kultury, přispívá k aktuálním tématům společnosti, stimuluje k poznávání skrytého a uvědomování si nového. Vytváří program, který doplňuje multikulturní dění města, realizuje dialog mezi dvěma rozdílnými, ale historicky propojenými a spřízněnými kulturami.

V průběhu roku se prostor ČCNY otevírá jako laboratoř, ve které současní špičkoví umělci přemosťují českou a americkou kulturu v jedinečném tvořivém dialogu, multižánrové pestrosti, možnosti obohatit obě metropole o vzájemné vlivy a umělce o příležitost pracovat v novém kulturním kontextu.

První Prague-New York Effect, společné dílo české zpěvačky, držitelky šesti cen Anděl - Lenky Dusilové a  newyorské tanečnice a jazzové vokalistky Tendayi Kuumba - členky uskupení Urban Bush Women se představí ve světové premiéře 6. a 7. února 2016 v divadle Jack v Brooklynu, 8. února projekt přivítá divadlo Gonda na Georgetown University ve Washingtonu, DC a 12. února završí první část projektu česká premiéra na festivalu Spectaculare v Paláci Akropolis v Praze.

 

TISKOVÝ SERVIS
Prague-New York Effects link v angličtině: http://new-york.czechcentres.cz/en/effects1/
Prague-New York Effects link v češtině: http://new-york.czechcentres.cz/cs/effects1/

Tisková zpráva v češtině:


Tisková zpráva v angličtině:LOGA

LETÁKY
Prague-New York Effects:


1st Effect:KATALOG:

PRAGUE-NEW YORK EFFECT PORTFOLIO:


 

Foto 1. Effect
Foto 2. Effect
Foto 3. Effect
Foto 4. Effect


1. Effect - Ohlasy v médiích