Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler
09. 03. 2017

České centrum v New Yorku s radostí oznamuje vítěze platformy The New Bohemia, která pomáhá mladým výtvarníkům a performerům prosadit se na manhattanské kulturní scéně.


 Letošními vítězi se stali výtvarníci Michaela Manzalová a Jakub Ra. Jejich projekt ANTIDIMENSION uvidíte v galerii Českého Centra New York již v červenci tohoto roku. Kromě tohoto uměleckého dua vybrala odborná porota i mladou filmařku a umělkyni ze San Franciska Emmu Penaz Eisner. Její video COLD WAR CHRISTMAS se bude promítat v kině Českého centra New York v rámci červencové výstavy.

Tímto bychom rádi poděkovali všem přihlášeným. Již nyní se můžete hlásit na podzimní termín The New Bohemia. Přihlášky mohou podávat umělci do třiceti let, kteří jsou ve svých dílech jakkoliv spjati s českou kulturou a to individuálně i skupinově.  Vítězové dostanou možnost prezentovat výsledky své práce v prostorách galerie Českého centra New York. Umělci získají potřebné zázemí pro přípravu a realizaci projektu a podporu při jejich dalším profesním vývoji, kterou partnersky zajišťuje Newyorská nadace pro umění (New York Foundation for the Arts – NYFA), www.nyfa.org. Více informací a přihlášky naleznete zde: http://new-york.czechcentres.cz/program/event-details/opencall/