Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Česká povaha v době, kdy se zastavila Země. *** UZÁVĚRKA PRODLOUŽENA DO 16 SRPNA ***

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Česká povaha v době, kdy se zastavila Země. České centrum New York vyhlašuje otevřenou výzvu pro studentky a studenty bohemistik na amerických univerzitách v tvorbě povídek či osobních esejů na téma: A Bohemian State of Mind As the Earth Stands Still.

 

České centrum New York tímto chce podpořit studentky a studenty bohemistik v USA v jejich tvůrčí činnosti a poukázat na nová literární díla vznikající v této zvláštní době zastavení, která reflektují autorčino či autorovo tvůrčí/kritické stanovisko k aspektům “češství” (ať už k české mentalitě či skrze české literární a kulturní odkazy).

UZÁVĚRKA PRODLOUŽENA DO 16 SRPNA
Termín: 16 SRPNA 2020
Maximální počet slov: 3 000
Jazyk: angličtina

Přihlášky posílejte na email: info@czechcenter.com. Do předmětu napište: A Bohemian State of Mind – Submission. Přiložte k emailu tvorbu v DOC/PDF formátu. Do emailu nezapomeňte uvézt svůj medailonek, obor studia a univerzitu. 

Porota: Christopher Harwood (Kolumbijská univerzita), Tereza Novická (České centrum New York), Veronika Tuckerová (Harvardova univerzita), Alex Zucker (překladatel) 

Důležité: Pro zachování nestranného hodnocení poroty, nepodepisujte svou tvorbu (doc/pdf text)!

Člen týmu Českého centra New York, který není do projektu nikterak jinak zapojený, bude přihlášky průběžně schraňovat spolu se jmény autorek a autorů.

Porota vybere z dodaných textů tři vítězné povídky a osobní eseje. Vítězné literární texty budou zveřejněny na webu Českého centra New York spolu s medailonky autorek a autorů, a vítězové obdrží knižní dar a společnou večeři s porotci v restauraci Bohemian Spirit v České národní budově v New Yorku (datum bude stanoveno, ČCNY neproplácí cestovné).

Vyhlášení vítězů proběhne 30. června 2020 prostřednictvím webu a sociálních sítí Českého centra New York.

V případě dotazů kontaktujte Terezu Novickou na emailu novicka[@]czechcenter.com 

Chcete-li mít přehled o nových událostech v Českém centru New York, přihlaste se k odběru našeho týdenního Newsletteru ZDE.