Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Pražské jaro 2020: Rozhovor Ondřeje Černého s Romanem Bělorem

České centrum New York, jakožto hrdý partner Pražského jara, vám nabídne řadu živě vysílaných koncertů z letošního festivalu a přináší také exklusivní rozhovor Ondřeje Černého, generálního ředitele Českých center s Romanem Bělorem, ředitelem Pražského jara.


 

Pražské jaro je festival klasické hudby s nejdelší tradicí v České republice a jednou z nejdelších historií v celosvětovém měřítku. Letošní ročník se koná bez živé účasti diváků. Jak ovšem poznamenává jeho ředitel Roman Bělor, Pražské jaro vám ještě nikdy nebylo blíž – poprvé v pětasedmdesátileté historii můžete zažít všechny festivalové koncerty zvukem i obrazem u sebe doma.

Partnerem festivalu pro zahraničí se pro letošní ročník stala Česká centra spolu s Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Celá síť českých center bude v průběhu trvání Pražského jara prezentovat a sdílet program festivalu včetně jednotlivých vystoupení a koncertů zahraničním divákům prostřednictvím svých webových stránek a sociálních sítí v daném teritoriu.

Jedenáct koncertů bude živě přenášeno z pódií pěti pražských koncertních síní a jedné brněnské. Společným zahajovacím koncertem sítě Českých center bude vystoupení Collegia 1704 a Collegia Vocale 1704 pod vedením Václava Lukse z Pražské křižovatky v pondělí 18. 5. ve 20:00. Zazní zde program zahrnující skladby J. S. Bacha, J. D. Zelenky, G. F. Händela. 

Třebaže se jedná o přímé přenosy, o unikátní hudební zážitek nezůstanou ochuzeni ani diváci ze vzdálených destinací s větším časovým posunem. Prostřednictvím webových stránek www.festival.cz bude možno v záznamu zhlédnout vystoupení ještě dva týdny po jejich průběhu.

Více informací ZDE