Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Pozdrav od zakladatelů hnutí Masks4All Petra Ludwiga a Anety Kernové

S radostí s Vámi sdílíme pozdrav do New Yorku od zakladatelů hnutí Masks4All Petra Ludwiga a Anety Kernové.

 

 

 

Petr Ludwig & Tým expertů ve společnosti COVID-CZECHIA: KLÍČOVÝ ARGUMENT PRO POUŽÍVÁNÍ DOMÁCÍCH MASEK

#Masks4All
Hnutí za domácí masky pro celou populaci jako rozhodující ochranné vybavení proti COVID-19

Řečník, spisovatel a influencer Petr Ludwig natočil vzdělávací video o důležitosti nošení masek, nikoli jako vlastní ochrana, ale jako ochrana ostatních pro případ, že si nejste vědomi nemoci a nemáte žádné příznaky. Video se odvolává na studii vědců z University of Cambridge, která dospěla k závěru, že chirurgické masky jsou 3x účinnější než masky domácí, přesto však domácí masky doporučují jako poslední možnost v případě, kdy chirurgické masky nejsou k dispozici.

Jelikož nedostatek masek poskytovaný vládou pokračoval, nemocnice dospěly k tomu, že se na sociálních sítích zeptají, zda by lidé nemohli pár masek ušít, protože už jich měly minimum. V bezprecedentním projevu podpory začalo mnoho lidí vyrábět masky nejen pro nemocnice, ale pro všechny.

Úsilí bylo jak individuální - lidé vyrábějící masky ručním šitím nebo na šicím stroji z domova, tak organizační - divadla, neziskové organizace, malé podniky a továrny, které normálně vyrábějí oděvy, prádlo, doplňky, přesměrovávaly své úsilí na šití na plný úvazek. Místní společnosti hromadně šily, zásobovaly nemocnice, domovy důchodců, policii nebo hasiče. Masky byly doručeny do nemocnic nebo přátelům a sousedům, kteří je často našli ve svých poštovních schránkách. V některých oblastech lidé vytvořili „stromy masek “ (rouškovníky) kam dali k dispozici masky navíc, které byly určeny pro ostatní.

Více informací ZDE