Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Čeští umělci mají příležitost se účastnit projektu Art Omi

Prestižní mezinárodní umělecká organizace Art Omi v Ghentu ve státu New York poprvé otevřela možnost přihlášek umělcům ze zemí Visegrádské skupiny pro mezinárodní tvůrčí rezidenční pobyt.

Českým, slovenským, maďarským a polským umělcům se poprvé v historii otevřela možnost obhájit svá díla v konkurzu americké neziskové organizace Art Omi. Ta každoročně vyhlašuje výběrové řízení s cílem odměnit nejperspektivnější umělce z celého světa cestou do New Yorku, aby zde společně s ostatními, v tomto ročníku v období od 18. června do 14. července 2020 ve spolupráci s Kunsthalle Praha, představili svá díla, diskutovali a vzájemně se inspirovali, čímž jsou podněcováni k vzájemné toleranci, respektu a zvyšování povědomí o tvůrčích stimulech umělců odlišných kultur. Organizace neklade meze formám děl ani jejich tématu. Umělci přicházejí s čímkoliv a představují cokoliv, čímž se tvoří pestrá umělecká diverzita, zasahující do všech proudů a struktur. Přihlášky jsou podávány elektronicky, přičemž je třeba zaslat životopis, krátké umělecké prohlášení, 8 obrázků, nebo 3 video nahrávky a 2 reference. Podrobnější pokyny k podání přihlášky naleznete pod tímto odkazem: https://artomi.submittable.com/submit.

Pro umělce ze zemí Visegrádské skupiny byl termín přihlášek prodloužen do 30. října 2019 a konečné výsledky budou zveřejněny v únoru roku 2020. Neváhejte se přihlásit a využít této jedinečné příležitosti.