Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

David Ondříček in New York this Thursday!

David Ondříček míří tento týden do New Yorku, kde představí své drama Dukla 61.

 

 

Jeden z nejúspěšnějších současných českých režisérů David Ondříček míří tento týden do New Yorku, kde ve čtvrtek 27. června v 19:00 představí svůj film Dukla 61 v Českém centru New York.

V tomto historickém dramatu, založeném na skutečných událostech, se režisér David Ondříček zaměřuje na jednu z největších důlních tragédií v české historii. Před sedmapadesáti lety obrátilo datum s dvojí sedmičkou život v nejmladším městě republiky, v Havířově, vzhůru nohama. 7. 7. 1961 se totiž Důl Dukla proměnil v hořící peklo, které pohltilo životy 108 horníků. K největší poválečné důlní katastrofě v Československu se vrací film Davida Ondříčka Dukla 61 s Marthou Issovou a Markem Taclíkem v hlavních rolích.

Drama Dukla 61 získalo Cenu Českého lva za hlavní herečku Marthu Issovou a bylo dobře přijato po celém světě. David Ondříček, vybraný časopisem Variety jako jeden z deseti režisérů "to watch" v roce 2013, bude k dispozici k diskusi s diváky po promítání spolu s herečkou Marthou Issovou.

Festival Czech That Film bude tento měsíc pokračovat do Chicaga, kde jej pořádá generální konzulát ČR v Chicagu ve spolupráci s Filmovým centrem Gene Siskel. Všechny filmy budou promítány ve Filmovém centru Gene Siskel (164 N. State Street, Chicago, IL 60601). Milovníci filmu v Chicagu budou mít možnost vychutnat si populární českou komedii Patrimony (Tátova Volha), v hlavní roli s Tatianou Wilhelmovou, jednou z nejoblíbenějších českých hereček. Festival v Chicagu zakončí drama Davida Ondříčka Dukla 61, tentokráte za účasti Antonie Formanové, vnučky Miloše Formana a herečky ve filmu, s následnou Q&A po promítání dne 2. července 2019 v Chicagu.