Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Michael Royce (NYFA) na kurátorské cestě do České republiky

Gratulujeme Michaelu L. Roycovi k jeho ocenění Alan Cooper Leadership in the Arts Award. Michael Royce je právě teď na své kurátorské cestě do Prahy!

Baltimore, MD – 14. dubna, 2018 – Nadace Mid Atlantic Arts Foundation (MAAF) oznámila jmenování Michaela L. Royce inauguračním příjemcem ceny Alan Cooper Leadership in the Arts (ACLA). Tato cena byla pojmenována po výkonném řediteli MAAF z let 1994 až 2017 a pravidelně oceňuje lídry, kteří prokazují vynikající vedení v oblasti umění v rámci středo-atlantického regionu.

Michael Royce, výkonný ředitel New York Foundation for Arts (NYFA), navštíví Prahu a povede dialog s kurátory muzeí, galerií a dalších výstavních prostor. Účelem jeho cesty je rozvinout mezinárodní dialog týkající se výstav v galerii New York Foundation for Arts (NYFA), vysoce navštěvované umělecké organizaci založené v Brooklynu. Dále se během své cesty plánuje věnovat českým umělcům a diskutovat vytvoření mezinárodního programu pro kurátory z České republiky. Prostřednictvím NYFA se již uskutečnily výstavy a obdobný kurátorský program ze zemí mimo Spojené státy, např. s Guatemalou, Irskem a Čínou. Roycovým přáním je pokračovat v této mezinárodní spolupráci a k těmto aktivitám přidat i Českou republiku.

 

Životopis: MICHAEL L. ROYCE

NEW YORK FOUNDATION FOR THE ARTS (NYFA)
leden 2006 do současnosti (New York)

Výkonný ředitel - vedení dobročinné umělecké organizace, která se věnuje podpoře individuálních umělců, začínajících kulturních lídrů a inovativních uměleckých projektů. Vedení týmu třiceti osob, který zajišťuje široce uznávané výstavy a související program, a který hodlá pokračovat v růstu organizace z celostátní úrovně na národní / mezinárodní.

Klíčové kurátorské výstavy:  
Big Screen Plaza, Bloomberg, Booz & Company, Bravo (Real Housewives) chasama, Clinton Global Initiative, DUMBO Arts Festival, Egon Zhender International, Fahrenheit 212, HGTV (Selling New York), Jordon Winery, McKinsey & Company, Patron, Pfizer, Warburg Realty, Governor’s Island Art Fair, Rockefeller Brothers Fund, Rockport a JC Penny

Host následujících diskuzí týkajících se inovativních výstav:
Arab Fund for Arts and Culture, Arts Council England, Centre for Creative Practices in Dublin, Consulate of Netherlands, Costa Rica-North American Cultural Center, Chinese Bureau for External Cultural Relations, Estoril Conference in Portugal, Instituto Guatemalteco Americano in Guatemala a Japanese Ministry of Foreign Affairs

Realizace mezinárodního kurátorského vzdělávacího programu:
Vytvoření a vedení dvouměsíčního kurátorského mentorského program pro 25 kurátorů z Číny, kteří po dvouměsíčním výcviku kurátory v New Yorku připravili memorandum o vzájemném porozumění s China Federation of Literary & Art Circles.

Klíčové programové úspěchy:  
Rozvoj vzdělávacích programů pro podnikání umělců - od vytváření učebních osnov až po vytváření vzdělávacích nástrojů, včetně publikování The Profitable Artist, nejvíce prodávané knihy na Amazonu  v roce 2011; od vytvoření mentorských programů pro umělce (přistěhovalce / uprchlíky) k vytváření inkubačních / akceleračních služeb pro neziskové a komerční organizace; od řízení vstupu na nové mezinárodní trhy, jako je např. Costa Rica, Irsko, Guatemala, ke konzultacím s Chinese Bureau for External Cultural Relations za účelem založení China National Arts Fund.

Uznání:
Digital, newyorský tech / start up digitální časopis ohodnocen NYFA za svou práci v podnikatelském sektoru: 2017
Time Out New York jmenoval NYFA jako jednu ze svých 10 nejvýznamnějších newyorských organizací, díky je New Yorku lepší místo pro život: 2017

DALŠÍ
Člen komise NYS Arts Blue Ribbon
Spolupředseda řídícího výboru Individual Artists Steering Committee for Grantmakers in the Arts (2010-2012)
Bývalý ředitel pro: Art Directors Club, Jersey City Museum (tajemník), Rebecca Kelly Ballet, 34
th Street Partnership a New York Council of Nonprofits
Ůčastník diskuze ohledně financování několika organizací, mimo jiné zahrnujících Los Angeles Department of Cultural Affairs, New Jersey State Arts Council, Massachusetts Cultural Council, Korean Cultural Service a CODA Awards
Držitel Ellis Island Medal of Honor za umělecký přínos
Profesor na Baruch College’s Department of Fine and Performing Arts (1999)
"On-Site Evaluator" pro the National Endowment for the Arts (1993-2008)