Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler
23. 03. 2017

Panorama Europe – největší festival současných evropských filmů v New Yorku - přináší americkému publiku bohatou nabídku aktuálních společenských a kulturní témat, která rezonují v jednotlivých evropských zemích.

 

 

Festival Panorama Europe již podeváté pořádá České centrum New York ve spolupráci s Museum of Moving Image, delegací Evropské Unie a téměř dvaceti evropskými kulturními instituty. Pulzující výběr podmanivých evropských filmů pod kuratelou Davida Schwarze mohou diváci shlédnout v květnu 2017 v prestižní filmové instituci Museum of the Moving Image (MoMI) v Queensu a v kině Českého Centra New York v České národní budově na Manhattanu.

Festival odstartuje v pátek 5. května 2017 v 19 hodin v Museum of the Moving Image zahajovacím snímkem King of the Belgians. Promítání belgického komediálního dramatu se zúčastní režiséři Peter Brosens a Jessica Woodworth. Snímek King of the Belgians uvidíte i v úterý 11. května 2017 v 19 hodin také v kině Českého centra New York.
Trailer 

Českou kinematografii zastupuje příběh poslední popravené ženy na území Československa – Já, Olga Hepnarová. Strhující existencionální drama vypráví o mladé ženě, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila jako akt pomsty 8 lidí. Snímek se bude promítat v neděli 7. května 2017 v 16:30 v Museum of the Moving Image a 9. května v 19 hodin v kině CCNY. Projekce se i tentokrát zúčastní oba režiséři filmu, Tomáš Weinreb a Petr Kazda.
Trailer 

Na České národní budově bude k vidění i psychologické drama maltského režiséra Chrise Zarba Do Re Mi Fa, které vybudilo řadu nadšených reakcí. Projekce za účasti režiséra proběhne v úterý 16. května v 19 hodin v kině CCNY.
Trailer

 

RSVP na projekce v kině zde:

https://iolgahepnarova.eventbrite.com

https://kingofthebelgians.eventbrite.com

https://doremifa.eventbrite.com