Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Swingin' to Freedom

Swingový koncert herečky, zpěvačky a tanečnice Kateřiny Steinerové za doprovodu skvělého jazzového pianisty Jiřího Růžičky.

Swing a svoboda se setkají v překrásné České národní budově v srdci Manhattanu. Muzikálová herečka, zpěvačka, choreografka, učitelka swingu a stepu Kateřina Steinerová představí v New Yorku svůj hudební program Swingem ke svobodě. Na piano ji doprovodí skvělý jazzový pianista Jiří Růžička. Přijďte si užít večer plný swingu té nejvyšší kvality v prvotřídním podání Kateřiny Steinerové a Jiřího Růžičky.

V červenci 2015 natočila Kateřina Steinerová své debutové album s názvem I Love Peggy Lee, o kterém s nadšením říká: „I Love Peggy Lee je swingová kompozice mých nejoblíbenějších písní famózní americké zpěvačky Peggy Lee. Natočila jsem ji dnes již poměrně unikátním způsobem, a to na analog za doprovodu skvělých muzikantů. Dvanáct swingových melodií ze 40. a 50. let minulého století se hodí k tanci i poslechu a jejich natočení na gramodesku je pro mě splněným snem.“

Koncert je součástí programu oslav 30 let svobody. V roce 2019 si připomínáme události Sametové revoluce, která ukončila čtyři desetiletí komunistické totality. Ne náhodou bude České centrum New York hostit právě swingovou zpěvačku Kateřinu Steinerovou. Swing je s českou historií spjatý již několik desetiletí. Během druhé světové války odrážel touhu Čechů po svobodě. Tento sentiment pokračoval i během totality, kdy swing symbolizoval svobodný Západ. Dnes jsou swingové kluby v Evropě populárnější než kdy dřív.

Další informace vám poskytne:

Marie Tomanová / tomanova@czechcenter.com / 646.422.3395
www.czechcenter.com

CZECH CENTER NEW YORK, 321 E 73rd Street, New York, NY 10021 
Metro: Q na 72nd Street, 6 na 68 Street/Hunter College

Tisková zpráva v pdf: