Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.11.2006 0:00 - 0:00

7. Festival českého filmu v BAM

3. - 5. listopadu, Brooklyn Academy of Music, BAMcinématek, 30 Lafayette Ave, Brooklyn

 

 

7. festival českého filmu v Bamcinématek

 

České centrum New York a BAMcinématek připravily v rámci oslav Dne české státnosti již sedmý každoroční Filmový festival.

 

S pěti výtečnými filmy do New Yorku tentokrát přijíždí  speciální host – režisér Jan Švankmajer. Po promítání pohovoří s publikem o svém posledním filmu Šílení. Druhým hostem festivalu bude Ivan Trojan, jeden z nejltalentovanějších herců komických i dramatických rolí na současné české scéně. Trojan se představí na promítání zábavné komedie Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství, napsané podle předlohy stejnojmenné autorovy vítězné divadelní hry. Tuto filmovou myriádu nakonec uzavře Bohdan Sláma svým výjimečným dramatem Štěstí a další dva debuty: Žralok v hlavě Márie Procházkové, která jako původně animátorka uplatňuje originální techniky v tomto akčním filmu s Oldřichem Kaiserem v hlavní roli; a nejnovější film celého festivalu, Indián a sestřička Dana Wlodarczyka, pojednávající o páru mladých a velmi rozdílných lidí – o muži, který tráví volný čas imitováním amerických indiánů, a romské zdravotní sestřičce.

 

Festival je organizován ve spolupráci s Irenou Kovářovou. Více info na www.bam.org.

 

České centrum New York by rádo poděkovalo všem sponzorům a přispěvovatelům. Oslavy Dne vzniku nezávislého československého státu by bez jejich štědré podpory nebylo možné uskutečnit.

 

Oficiální přepravce:         

 

 

Benefaktor:     

 

Sponzor:          

Bohemian Citizens' Benevolent Society of Astoria

 

Se štedrou podporou:             

 

      
 


Mediální partner:      


 

 

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

3.11.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala