Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.11.2019 19:30

A Double Bill Sound Experience s Laura Escudé a Lenkou Morávkovou

Existuje jedinečný prostor, v němž se potkávají hudba, inovace a ryze ženské umění. Tento prostor je již dlouhou dobu doménou Laury Escudé a Lenky Morávkové, které jsou obě široce uznávanými umělkyněmi a lektorkami. Tyto zvukové vizionářky ve svých hudebních nahrávkách a živých vystoupeních kombinují nejnovější technologie s analogem a syrovými, hlubokými emocemi.

Nyní vyjíždí Escudé, žijící v Los Angeles, spolu s Češkou Morávkovou poprvé na společné turné, kde publikum oslní dvěma živými vystoupeními, která jsou odvážná, inovativní a nezapomenutelná. V této omezené sérii vystoupení uvedou Escudé s Morávkovou nejprve performativní prezentace otevírající diskuzi o jejich uměleckém projevu a postoji, následně pak tyto dovednosti předvedou ve dvou úchvatných živých představeních.

Během tohoto turné vystupuje Morávková, která je ve světě známá díky svému jedinečnému skleněnému hudebnímu nástroji Bohemian Cristal Instrument (BCI), jehož prostřednictvím vytváří fascinující ambientní zvuk, sólově či s kompletní kapelou, kdy kombinuje hypnotizující sonický zvuk Cristalu se svými éterickými vokály, analogovými syntezátory a digitálními bicími. Morávkovou navržený nástroj je unikátní verzí Cristal Baschet - nástroje původně navrženého v 50. letech francouzskými bratry Baschetovými. Pro Morávkovou je tento nástroj spíše než objektem živým stvořením, téměř nepostřehnutelným bytím, které udává tón a náladu každého z vystoupení. V rámci propagace jejího debutu z roku 2018 UNICODE EP jsou vystoupení z BCI doprovázena interaktivní světelnou show a lasery reagujícími na zvuk nástroje v reálném čase, čímž je publikum vztaženo do rituálu pulzující elektroakustické hudby. Zážitek je nezapomenutelný.

 

Místo konání:

The Sultan Room at The Turk's Inn 234 Starr Street Brooklyn, NY 11237

Datum:

6.11.2019 19:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala