Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.2.2011 19:30 - 5.3.2011

Dny DAMU v New Yorku

Dny DAMU v New Yorku představí mezinárodní programy DAMU, které je možné studovat v angličtině: šest magisterských programů, Pražskou letní divadelní školu a unikátní hereckou disciplínu ‘dialogické jednání s vnitřním partnerem‘.

Tato týdenní akce začíná 28. února prezentací mezinárodních programů “English-language International Programs “. Jan Hančil, děkan DAMU, Alexander Komlosi, odborný asistent a ředitel Pražské letní divadelní školy a odborný asistent a absolvent Howard Lotker představí divadelní fakultu, magisterské programy a třítýdenní Pražskou letní divadelní školu, která letos proběhne ve spolupráci s Pražským Quadriennale scénografie a divadelního prostoru od 12. června do 2. července.

Magisterské studium na DAMU poskytuje talentovaným a schopným uchazečům řadu plně akreditovaných programů v anglickém jazyce: Režii činoherního divadla; Režii alternativního divadla; Herectví se zaměřením na autorskou tvorbu; Scénografii; Scénografii alternativního a loutkového divadla; Umělecký management.

Pražská letní divadelní škola 2011 nabízí kurzy pro různě pokročilé. Studenti se mohou zaměřit na herectví a improvizaci, site-specific a interakční divadlo, loutkové a předmětné divadlo, samostatnou autorskou prezentaci, non-verbální představení, kontaktní improvizace a dialogické jednání s vnitřním partnerem. Letní škola je výborný způsob pro ne-česky mluvící studenty seznámit se s DAMU, zejména před výběrem některého z magisterských programů.

“Dny DAMU” rovněž představí americké divadelní komunitě Dialogické jednání s vnitřním partnerem, jednu z nejvýznamnějších hereckých disciplín v České republice. Tato série seminářů bude zahájena úvodní prezentací 1. března, kdy proběhne diskuze o způsobu, jakým se tato disciplína studuje, o jejím různorodém mezinárodním využití a bude také představen dokument o studentech, kteří tuto metodu nacvičují, včetně studentů ze série seminařů v New Yorku v roce 2007, která proběhla též v Českém centru. Zájemci o tuto disciplínu se mohou denně zúčastnit bezplatných seminářů (odpolední a večerní lekce) vedených týmem profesora Vyskočila z Katedry autorského herectví na DAMU ve dnech 2. – 5. března.

Historie ¨Dialogické jednání s vnitřním partnerem¨ a jeho tvůrce

Dialogické jednání s vnitřním partnerem je unikátní, psychofyzická učební metoda základních principů herectví a dramatické tvorby. Tato disciplína je již přes třicet let praktikována pod dohledem jejího tvůrce, profesora Ivana Vyskočila. Profesor Ivan Vyskočil je proslulý a uznávaný herec, spisovatel, badatel, psycholog a učitel. Je zakládajícím ředitelem Ústavu pro výzkum a studium autorského herectví při DAMU. Profesor Vyskočil byl jedním z nedůležitějsích protagonistů českého absurdního divadla a divadel malých forem v 60. letech a spolupracovník mnoha vůdčích českých divadelních osobností včetně Václava Havla.

Podpora projektu
Projekt podporují tito partneři: České centrum New York; Katedra divadla a tance a Roser Visiting Artist Program na University of Colorado; The Foundation for Authorship and Creativity (CZ); Divadlo HoME; Change/Exchange 2011 (CZ), a DAMU.

Semináře na University of Colorado
Veřejné prezentace a semináře se uskuteční také na University of Colorado ve městě Boulder (UCB) od 8. do 18. března a budou následovány představením divadla HoME, Oedipus (complexly), v univerzitním divadle Atlas 16, 17, a 18. března.
V jednání jsou  semináře na Yale University.

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 28.2.2011 19:30
Do: 5.3.2011

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala