Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.6.2015 19:00

ÚTERNÍ FILMOVÝ KLUB: Další život mého otce (Utóélet)

Součást filmového festivalu Panorama Europe. Afterlife 9Další život mého otce0, režie Virág Zomborácz, Maďarsko, 2014, 93 min.

Mladý a psychicky labilní muž (Marton Kristof) začne vidět ducha svého mrtvého otce (Laszlo Galfi) kamkoliv se podívá. Černou komedii s prvky magického realismu, která se zaobírá společenskými tématy, natočila jako svou prvotinu maďarská režisérka Virág Zomborácz.

TRAILER

Otec, Janos, soucitný pastor, který se aktivně podílí na životě vesnice, ve které žije. Mimo jiné se angažuje v  programu, který začleňuje zpět do společnosti bývalé drogově závislé. Nicméně mu tím uniká interakce se svými potomky.  Janos však náhle zemře a jeho syn Mozes, jako jediný z pozůstalých, začne vídat ducha svého otce téměř při každé situaci, včetně jeho pohřbu. Navíc je ujištěn místním psychologem, že jde o normální jev. Mozes se proto z přítomnosti ducha svého otce těší, zároveň se však všemožně snaží o to, aby jeho zbloudilá duše již konečně opustila tento svět. Během těchto peripetií se však stane něco, co se oběma nepodařilo za jejich společného života na zemi - začnou si konečně rozumět.VSTUP VOLNÝ.

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

4.6.2015 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala