Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.8.2019 19:00 - 21:00

Animované léto na střeše: ALOIS NEBEL

Ojedinělý filmový počin zasazen do období konce komunistického režimu sleduje kroky vlakového výpravčího pronásledovaného duchy minulosti a hrozbami přítomnosti.

 

19:00 Otevření střešní terasy
Prodej občerstvení zajišťuje Bohemian Spirit Restaurant

20:00 Po setmění začne promítání filmu

V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do prostor kina v České národní budově. 
Začátek promítání v kině je ve 20:00.

Lístky ke koupi ZDE ($10)

Režie: Tomáš Luňák, 2011, 81 min, Česko/Německo
Český dabing s anglickými titulky 

Úspěšný debut českého režiséra Tomáše Luňáka natočený podle stejnojmenného grafického románu získal po svém uvedení hned několik cen, mimo jiné i Evropsku filmovou cenu 2012 za nejlepší animovaný film a za Českou republiku byl navrhnutý na Oscara za cizojazyčný film. Na filmu je nejvíc oceňované grafické zpracování – film využívá techniku rotoskopie (film je natočený s živými herci a animátor potom překresluje záběr po záběru), díky které má divák pocit, že animované postavy jsou skutečně živé a skvěle tak dotváří realistickou atmosféru příběhu. Kirk Honeycutt z The Hollywood Reporter film dokonce nazval „naprostým zázrakem“ (překl.).

Je konec léta 1989. Samotář Alois Nebel pracuje na malé stanici v Jeseníkách, kde si užívá klid a samotu, tedy až do chvíle, kdy se v lesích objeví mlha. V ní se mu zjevují duchové a stíny temné minulosti onoho regionu, kde se po druhé světové válce místní krutě pomstili německému obyvatelstvu. Halucinace nakonec Aloise dovedou až do blázince, kde potká záhadného Němého, který načerno překročil hranice se sekerou v ruce a s cílem pomstít svou matku. Po tom, co je Alois z blázince propuštěn, se ocitá ve světě, kde nic nezná – komunistický režim padl spolu s berlínskou zdí a bez práce a místa, kde by složil hlavu, se Alois vydá do Prahy hledat pomoc na železničním ústředí. Tu potká lásku svého života – toaletářku Květu – a spolu se nakonec vracejí zpátky do Jeseníků najít Němého a konečně ukončit boj s temnými silami minulosti.

Přijďte se podívat i na další filmy ze série!
Klikněte zde pro film Laika
Klikněte zde pro film Malá z rybárny

Ve spolupráci s Bohemian Benevolent & Literary Association.


 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

8.8.2019 19:00 - 21:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala