Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.12.2009 0:00 - 0:00

Balzerové Můj báječný rozvod

Ve čtvrtek 3. prosince v 19:30 hod. Czech Center New York at the Bohemian National Hall

Eliška Balzerová  ovladne jeviště  na celé dvě a čtvrt hodiny, z nichž se divák ani vteřinu nenudí a dostává se mu emocí plnými doušky. Protože jde o komedii, přichází s emocemi zpravidla smích, nicméně vzhledem k tématu jasně naznačenému už v názvu občas diváka i trochu zamrazí a dojme.

Ve hře jde skutečně o rozvod. Přesněji řečeno, hlavní hrdinka vypráví svůj život a především vše, co se děje v ní i kolem ní v posledních letech. Dozvídáme se o nádherném páru, jehož rozluka byla nemyslitelná a jejichž láska snad dokázala i ty pověstné "hory přenášet". Jenomže i takovou lásku jednoho dne zavalí hory starostí a hlavně zevšednění, a tak on odchází za jinou, jejich dcera odchází za svým milým a hlavní hrdince zůstává jen pes.

Postupně se ve velmi svěže napsaném vyprávění dozvídáme o pocitech ženy středních let. Z malého jevišťátka s několika málo kusy nábytku se skládá celý svět opuštěné Axl. Samozřejmě na takové časové ploše a navíc v divadle nelze vyprávění prostě jen "vyprávět", a tak se Axl Elišky Balzerové přehrává sama do sebe v různých situacích, ale přehrává se i do své dcery, do manžela a do spousty dalších lidí, a to vždy za pomoci drobných, nenásilných ztypizování dané postavy a vždy s notnou dávkou komiky.

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

3.12.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala