Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.2.2009 0:00 - 0:00

BENNEWITZOVO KVARTETO – KONCERT

Čtvrtek, 19. února od 19:00hod. České centrum New York v Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street, mezi 1. a 2. Avenue

 

BENNEWITZOVO KVARTETO – KONCERT

 

Čtvrtek, 19. února od 19:00hod.

České centrum New York v Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street, mezi 1. a 2. Avenue

 

HOUSLOVÉ BENNEWITZOVO KVARTETO TVOŘÍ:

Jiří Němeček

Štěpán Ježek

Jiří Pinkas

Štěpán Doležal

 

Brzy po svém vzniku na půdě pražské HAMU v roce 1998 se Bennewitzovo kvarteto začlenilo mezi vynikající komorní soubory na naší hudební scéně. Největším přínosem pro umělecký růst souboru byla bezpochyby osobnost Rainera Schmidta (Hagen Quartet), s nímž kvarteto intenzívně pracovalo v Madridu v letech 2002/04 a posléze Prof. Walter Levin (LaSalle Q.) na Musikakademie v Basileji. Bennewitzovo kvarteto zde působilo jako rezidenční soubor, kde souběžně s vlastním studiem vedlo kurs komorní hry pro mladá kvarteta (2004/06).
     Práce Bennewitzova kvarteta je ověnčena řadou ocenění nejen v České republice, ale i v zahraničí. V roce 2001 získal soubor první cenu v soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze a v roce 2004 bylo kvarteto vyhlášeno laureátem Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii. Téhož roku zvítězilo v soutěži National Presentation Concerts v Amsterdamu a obdrželo dvě ceny (Jahresstipendium der Theodor-Rogler-Stiftung a Bärenreiter Urtext Preis) na prestižní soutěži ARD v Mnichově. V roce 2005 získalo Bennewitzovo kvarteto zlatou medaili na International Chamber Music Competition v japonské Ósace. V květnu roku 2006 zvítězil soubor v Paříži na Concours Europeén de Musique de Chambre a v říjnu obdržel 1.cenu na mezinárodní soutěži „Verfemte Musik“ v německém Schwerinu.
     Bennewitzovo kvarteto pravidelně vystupuje na mezinárodních festivalech (Rheingau
Festival, Heidelberger Frühling - Německo; Lucerne Festival – Švýcarsko; Orlando Festival – Holandsko) a je zváno na prestižní evropská pódia (Concertgebouw Amsterdam, Auditorio Nacional de Madrid, Herkulessaal München, Rudolfinum Praha). Vedle nahrávek na CD soubor natočil také několik snímků pro Český rozhlas a Českou televizi. Jeho vystoupení jsou rovněž zachycena rozhlasovými a televizními společnostmi v zahraničí (SüdWest Rundfunk, Bayerischer Rundfunk NordWest Rundfunk – Německo, Radio 4 – Holandsko, ÖRF – Rakousko, Rádio Clásica – Španělsko, STV Radio a Yomiuri TV – Japonsko).

 

Více na www.bennewitzquartet.com

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

19.2.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala