Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.10.2012 20:00

Ostravská banda & Talujon Percussion

KONCERT MUZE BYT PRESUNUT NA STREDU. V NEJBLIZSI DOBE VAS BUDEME INFORMOVAT O PRIPADNYCH ZMENACH.

 

Beyond Cage Festival

John Cage at 100/Music at 2012

22. října – 7. listopadu 2012, New York City
Vstupenky

S.E.M. Ensemble ve spolupráci s Ostravským centrem nové hudby a dalšími organizátory představují festival Beyond Cage - koncerty, panelové prezentace, diskuze a analýzy prací a idejí Johna Cage, a to v roce, kdy si svět připomíná 100 let od Cageova narození a 20 let od jeho úmrtí.

Festival začne 22. října 2012 orchestrální skladbou Johna Cage Atlas Eclipticalis a Winter Music (ve verzi pro dva klavíry). Večer se bude konat u příležitosti 20. výročí koncertu se stejným programem, který se rovněž uskutečnil v Carnegie Hall, tenkrát s nebližším spolupracovníkem Johna Cage, klavíristou Davidem Tudorem. Na festivalu Beyond Cage za klavír usedne další ze spolupracovníků Johna Cage Joseph Kubera a legendární skladatel Christian Wolff.

Koncertní program festivalu tedy představí průřez dílem Johna Cage počínaje 40. lety až po jeho poslední hlavní dílo "103" - pro 103členný orchestr, skladbu dlouhou 90 minut, kterou zahraje Janáčkova filharmonie Ostrava na závěrečném koncertu 7. listopadu v Bohemian National Hall.

Součástí programu budou i velké skladby a premiéry, přičemž zvláštní pozornost je věnována velkým orchestrálním skladbám Mortona Feldmana v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava. Některé z nich budou v New Yorku prezentovány vůbec poprvé, a to na koncertě 5. listopadu v Alice Tully Hall v Lincoln Center.

Další skladatelé, jejichž díla zazní na festivalu Beyond Cage: Earle Brown, Petr Kotík, Christian Marclay. Alex Mincek, Roscoe Mitchell, Luigi Nono, Salvatore Sciarrino, Kate Soper, James Tenney, Christian Wolff a jiní. Mladou skladatelskou generaci z České republiky prezentuje Lucie Vítková a to skladbou Accept, která zazněla na Ostravských dnech 2011.

V rámci Beyond Cage Festival vystoupí The Orchestra of the S.E.M. Ensemble, FLUX Quartet, S.E.M. Ensemble, Ostravská banda, Talujon Percussion Ensemble, Yarn/Wire Quartet, Ursula Oppens a Joseph Kubera (klavír), Hana Kotková a Conrad Harris (housle), Katalin Károlyi (mezzosoprán), Erin Lesser (flétna), Roscoe Mitchell (saxofon) a Petr Kotík (dirigent).

Podrobný program festivalu Beyond Cage

Účast Ostravské bandy:
30. října 2012
Czech Center New York
 Ostravská banda a Talujon Perccusion Ensemble
Petr Kotík, dirigent
Katalin Károlyi, mezzo soprán
John Cage: Imaginary Landscape No. 1 (1939)
                 First Construction (in Metal)
(1939) 
                 Inlets (1977)
                 Water Walk (1959)
                 Cartridge Music (1960)
Karlheinz Stockhausen: Kreutzspiel (1951)
James Tenney: Three Pieces for Drum Quartet (1974)
Salvatore Sciarrino: Infinito nero (1998)

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

30.10.2012 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala