Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.1.2018 17:00 - 19:00

KONCERT PRO REPUBLIKU

Koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers

Oslavte s námi 100. výročí československé nezávislosti v České národní budově.

Neděle 28. ledna 2018, 17:00 hodin 

Občerstvení bude poskytováno Bohemian Spirit - HOTOVOST POUZE, KARTY SE NEBUDOU PŘIJÍMAT.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoir zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče. Vitální jazzový výraz interpretů je umocňován smyslem pro show, nadhledem a humorem. Strhující hra orkestru je korunována výkony sólistů, především pak uměleckého ředitele bandu - zpěváka, speakra a tanečníka Ondřeje Havelky.

Použití autentických hudebních nástrojů, pietní přístup k rekonstrukci autentických arranžmá a systematické studium a osvojování si dobových interpretačních technik přinášejí nečekané, okouzlující výsledky v podobě autentického zvuku, který známe z dobových nahrávek či filmů.

Ondřej Havelka je uměleckým ředitelem ansáblu

Všestraně talentovaný entertainer žije od svých studentských let pouze pro jazz a swing z období mezi dvěma světovými válkami.

Absolvoval obor „herectví“ na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze a obor „režie“ na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.Po absolutoriu studia herectví působil šest let v pražském divadle Studio Ypsilon. Brzy se prosadil i jako filmový a televizní herec. Ůspěšná herecká tvorba mu přinesla i čtyři hlavní role ve filmech a dvě hlavní role v televizních seriálech.
Po “Sametové revoluci” začal pracovat i jako scénárista a režisér v televizi. Jako režisér vytvořil tři divadelní muzikálová představení.
V roce 2004 režíroval v Národním divadle operu Nagano aneb hokej v opeře autorů Martina Smolky a Jaroslava Duška.
Už od studentských let se věnuje interpretaci jazzové a populární hudby 20. a 30. let jako zpěvák, tanečník a stepař. Natočil 6 alb s Original Prague Syncopated Orchestra. Pro tento orchestr napsal a spolurežíroval hudební film, který získal na festivalu televizní zábavy v Montreux v roce 1991 “Stříbrnou růži”.
V roce 1995 vytvořil jako scénárista, interpret i režisér sérii tří klipů. Jeden z těchto klipů získal ocenění na Czech Grammy 1995 jako “Klip roku”. Jiný - „Jingle Bells“ - byl zakoupen a vysílán na MTV-Latin.
V témže roce založil vlastní swingový big-band Melody Makers, se kterým v současné době vystupuje.
V roce 1996 mu Akademie Czech Grammy udělila titul „Jazzman roku“.

Orchestr Melody Makers tvoří 15 hudebníků
14 instrumentalistů a 1 sólista:

Juraj Bartoš - trubka, kapelník

Michal Krása - trubka

Jiří Patócs - trubka

Michal Plecitý - trombon

Petr Tichý - kytara

Jiří Pípa Novák - jazz-band

Miroslav Lacko - piano

Petr Vlášek - kontrabas

Pavel Jordánek - altsaxofon, klarinet

Martin Tříska - altsaxofon, klarinet

Jan Tříska - tenorsaxofon, klarinet

Bedřich Šmarda - tenorsaxofon, barytonsaxofon, bassaxofon, klarinet

Martin Zbrožek - housle

Jiří Sládek - housle

KONCERT PRO REPUBLIKU v České národní budově je organizován Českým Centrem New York ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky v New Yorku, Stálou misí České republiky při OSN v New Yorku, a Bohemian Benevolent & Literary Association.

Sponzoři Koncertu Pro Republiku jsou KBC Bank a XLAB Realtime LLC.

 

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

28.1.2018 17:00 - 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala