Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.3.2014 21:00

Christian Wolff - Birthday Concert & Party

Koncert při příležitosti 80. narozenin skladatele Christiana Wolffa souboru S.E.M Ensemble pod vedením Petra Kotíka. The S.E.M. Ensemble slaví osmdesáté narozeniny skladatele Christiana Wolffa uvedením tří jedinečných koncertů pod taktovkou Petra Kotíka. Christian Wolff je z velké části samouk, spolupracuje s takovými osobnostmi jako John Cage, Merce Cunningham, Morton Feldman a Frederic Rzewski a sám patří k výrazným osobnostem současné hudební scény. S výjimkou jednoho roku se zúčastnil všech ostatních Ostravských dnů od vzniku festivalu v roce 2001. Některé jeho ambiciózní práce byly pro festival přímo složeny. Ostravské dny jsou jednou z největších akcí svého druhu na světě. Bienále Ostravské dny v sobě propojují třítýdenní institut (tvůrčí prostředí pro rezidenty a lektory) a devítidenní festival, určený široké veřejnosti. Toto pracovní prostředí je zaměřeno (převážně) na orchestrální skladby. Rezidenčními orchestry Ostravských dnů jsou 95členná Janáčkova filharmonie Ostrava o komorní orchestr Ostravská banda (cca 35 hráčů), stejně tak jako mnozí další dirigenti, sólisté i ansámbly (včetně 35členného pěveckého sboru Canticum Ostrava). Na Ostravských dnech mimo jiné spolupracují kromě Christina Wolffa také Philip Glass, Peter Ablinger, Bernhard Lang, Petr Kotík, Carola Bauckholt, Jon Gibson, Charlemagne Palestine nebo Petr Cígler. Concert & Party (Koncert a Party) ve 21:00 následuje hned po koncertu v 19:00 a bude již třetím (a zároveň posledním) v řadě. Tato jedinečná a neopakovatelná událost nabízí neformální vystoupení účastníků Ostravských dnů a narozeninovou party v jednom. Bok po boku se zde představí rozdílné osobnosti jako jsou skladatelé Philip Glass a Christian Wolff, pianisté Joseph Kubera a Daan Vandewalle, stejně tak jako Jon Gibson, Alex Mincek, a Petr Kotik. V rámci koncertu zazní v podání S.E.M. Ensemble třicetiminutová ukázka Kotíkových Many Many Women, jednoho ze zlatých hřebů Ostravských dnů roku 2013.


The S.E.M. Ensemble slaví osmdesáté narozeniny skladatele Christiana Wolffa uvedením tří jedinečných koncertů pod taktovkou Petra Kotíka. Christian Wolff je z velké části samouk, spolupracuje s takovými osobnostmi jako John Cage, Merce Cunningham, Morton Feldman a Frederic Rzewski a sám patří k výrazným osobnostem současné hudební scény. S výjimkou jednoho roku se zúčastnil všech ostatních Ostravských dnů od vzniku festivalu v roce 2001. Některé jeho ambiciózní práce byly pro festival přímo složeny. Ostravské dny jsou jednou z největších akcí svého druhu na světě. Bienále Ostravské dny v sobě propojují třítýdenní institut (tvůrčí prostředí pro rezidenty a lektory) a devítidenní festival, určený široké veřejnosti. Toto pracovní prostředí je zaměřeno (převážně) na orchestrální skladby. Rezidenčními orchestry Ostravských dnů jsou 95členná Janáčkova filharmonie Ostrava o komorní orchestr Ostravská banda (cca 35 hráčů), stejně tak jako mnozí další dirigenti, sólisté i ansámbly (včetně 35členného pěveckého sboru Canticum Ostrava). Na Ostravských dnech mimo jiné spolupracují kromě Christina Wolffa také Philip Glass, Peter Ablinger, Bernhard Lang, Petr Kotík, Carola Bauckholt, Jon Gibson, Charlemagne Palestine nebo Petr Cígler.

Concert & Party (Koncert a Party) ve 21:00 následuje hned po koncertu v 19:00 a bude již třetím (a zároveň posledním) v řadě. Tato jedinečná a neopakovatelná událost nabízí neformální vystoupení účastníků Ostravských dnů a narozeninovou party v jednom. Bok po boku se zde představí rozdílné osobnosti jako jsou skladatelé Philip Glass a Christian Wolff, pianisté Joseph Kubera a Daan Vandewalle, stejně tak jako Jon Gibson, Alex Mincek, a Petr Kotik. V rámci koncertu zazní v podání S.E.M. Ensemble třicetiminutová ukázka Kotíkových Many Many Women, jednoho ze zlatých hřebů Ostravských dnů roku 2013.

 

 

DETAILNÍ PROGRAM PRO ČTVRTEK 27. BŘEZNA 2014 VE 21:00.

>> Concert & Party (KONCERT A PARTY)

Doporučené vstupné: $20 (zahrnuje jeden drink)

Rezervujte si místo: pksem@semensemble.org

POZOR! Omezený počet míst!

Nápojový bar Zlatá Praha

 

S.E.M. Ensemble

Philip Glass, Joseph Kubera, Daan Vandewalle, a Christian Wolff, piano

Alex Mincek, saxofon

Ian Antonio, bicí

Jon Gibson, saxofon

 

John Cage   Music of Changes (2nd movement)

Christian Wolff Trio VI (flétnista, 2 bubeníci)

Philip Glass Etudes for Piano

Christian Wolff Piano Miscellany

Alex Mincek   Nucleus

Frederic Rzewski   3 Pieces 2011

Petr Kotik Many Many Women (ukázka)

Jon Gibson   Down the Road

Christian Wolff NocturnesMísto konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

27.3.2014 21:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala