Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.8.2018 - 30.8.2018

Rooftop Ciné-Concert Series

Mistři němé komedie.

Zasmějte se s nejlepšími němými komiky všech dob! Komediální mistrovstí Bustera Keatona, Marion Daviesové a Harolda Lloyda je věčné a stále vzbuzuje obdiv. Vychutnejte si humor, gagy, úžasné komediální kousky pod newyorskou oblohou a nechte se unášet nocí na vlnách živé hudby. Jste připraveni na velký kopec zábavy? 

Čeští jazzoví muzikanti Karel Růžička a Michael Krásný navazují na loňský úspěch a vracejí se, aby zahráli na střeše České národní budovy! V letošním roce se každý z nich představí v doprovodu svých amerických kolegů z New Yorku!

FRIGO NA MAŠINĚ
16. srpen 2018 v 19:00h
Lístky k zakoupení ZDE

Režie: Clyde Bruckman, Buster Keaton, 1926, 78min

Děj tohoto filmu se odehrává v průběhu americké občanské války. Inženýr Johnnie Gray (Buster Keaton) má dvě velké lásky, parní lokomotivu jménem Generál a dívku Annabelle. Při útoku seveřanů na Fort Sumter, je jeho dívka unesena a lokomotiva ukradena. Johnnie začíná jednat, nasedá do lokomotivy a začíná své dvě lásky hledat. Při honičce dvou vlaků mu vše nevyjde podle jeho představ, octne se za nepřátelskou linií a musí se ukrýt v jednom domě, kde shodou okolností mají schůzku důstojníci seveřanské armády. Johnnie vyslechne jejich plány a dozví se, kde vězní jeho dívku, kterou následně osvobodí a společně se, i se svou zamilovanou lokomotivou, vrací na jižanskou stranu. Vyslechnuté plány prozradí a tím přispěje ke zdárnému průběhu bitvy. Tento němý snímek patří k nejslavnějším filmům herce a režiséra Bustera Keatona, jednoho z nejuznávanějších komiků němé éry.

Živá hudba: Karel Růžička (saxofon) & Brian Charette (klávesy). 
Úvod k filmu: filmový historik Vito Adriaensens. 

© Kino Lorber

 

SLEČNA PEGGY V POKUŠENÍ
23. srpen 2018 v 19:00h
Lístky k zakoupení ZDE

Režie: King Vidor, 1928, 79min

Mladá Peggy Pepper (Marion Davies) přijíždí do Hollywoodu, aby se zde stala herečkou. Po nějakém čase se zde setká s Billym, který jí pomůže získat první práci. Billy a Peggy spolu točí komedie, avšak Peggy brzy Billyho opouští, aby mohla následovat zdánlivě zářnější kariéru v High Art Studio. Změna jména a celkové image jí pomohou na Billyho zapomenout. Stává se z ní Patricia Pepoire. V momentě, kdy o ní publikum přestane jevit zájem a její kariéra visí na vlásku, zvažuje sňatek s mužem jménem Andre, s nímž by opět získala vysoké společenské postavení. Billy se však Peggy nechce vzdát a začne o její lásku tvrdě bojovat.

Živá hudba: Karel Růžička (saxofon) & George Dulin (klávesy). 
Úvod k filmu: filmový historik Vito Adriaensens. 

© Warner Bros.

 

O PATRO VÝŠ!
30. srpen 2018 v 19:00h
Lístky k zakoupení ZDE

Režie: Fred C. Newmeyer, Sam Taylor, 192367min

Harold Lloyd coby ambiciózní mladík přijíždí do velkoměsta hledat slávu a úspěch. Jeho plán zářné kariéry však zprvu nevychází a hrdina musí potupně přijmout pozici prodavače. V tom se ale v jeho hlavě zrodí plán – vyleze na mrakodrap, a tím obchod, v němž pracuje, proslaví. Pomocníkem mu má být jeho kamarád, který je však zapleten s policií. Jak tomu tak bývá, z počátku geniálně vypadající plán se začne brzy hroutit. Co všechno bude muset nakonec Harold udělat, aby získal svou vyvolenou?

Živá hudba: Michael Krásný (bass) & přátelé.
Úvod k filmu: filmový historik Vito Adriaensens. 

©2011 The Harold Lloyd Trust

 

Místo konání: střecha České národní budovy, České centrum New York, 321 East 73rd Street, New York, NY, 10021

7:00   Otevření střešní terasy a welcome drink.

          Nabídku a prodej občerstvení zajišťuje Bohemian Spirit Restaurant.

8:00   Po setmění promítání němého filmu v doprovodu živé hudby.


V případě nepříznivého počasí se akce přesouvají do prostor České národní budovy. 

Ve spolupráci s Bohemian Benevolent & Literary Association.

 

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 16.8.2018
Do: 30.8.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala