Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.8.2017 - 22.7.2017

Rooftop Ciné-Concert Series

LÁSKA NA STŘEŠE. FILMY, HUDBA, MĚSÍČNÍ SVIT.

 

Zamilujte se do němých snímků mistrů Hitchcocka, Murnau a Browna.

Živá hudba podtrhne dějové zápletky plné milostných trojúhelníků a vášnivých soubojů.

Oddejte se milostné aférce pod newyorským obzorem a nechte se překvapit, kam vás noc unese.

Co jste pro lásku ochotni udělat vy?

VSTUPENKY

 

8. 8. 2017

THE MANXMAN

Režie: Alfred Hitchcock
1929, 84 min
V rybářské komunitě na ostrově Man se odehrává vypjaté drama lásky uvnitř milostného trojúhelníku tvořeného jednou ženou a dvěma muži, přáteli na život a na smrt. Hlavní ženskou roli citlivě ztvárnila česká komička Anny Ondráková.

Živá hudba: 

Shariq Tucker – bicí
Shariq Tucker původem z Bronxu hraje na bicí od svých tří let. Inspirují ho jak hudebníci v rodině - otec i bratr, tak legendy jako jsou Dennis Chambers, Gerald Heyward a Tony Royster Jr. Shariq  byl vtažen do hraní, které umožňuje vytvářet nový zvuk. Je vítězem „Guitar Center’s 26th annual Drum-Off“. Momentálně pracuje s mainstreamovým rapperem Desiignerem, Jonathanem Scalesem Fourchestrem, pop artistkou Kelli Pyle a textařkou Bridget Perez.

Anthony Miller – klávesy
Jako mnozí před ním začínal Anthony svou kariéru v kostele. Na varhany a klávesy začal hrát ve věku sedmi let. Když mu bylo deset let stal se varhaníkem pro Unity Temple v Brooklynu, NY. Od ledna 2004 byl Anthony klávesistou světoznámé umělkyně Alicie Keys a doprovázel ji na světová turné. Anthonyho nenasytná vášeň pro muziku ho posunula do dalších úrovní a umožnila mu práci s řadou umělců jako jsou John Mayer, David Bowie, Lenny Kravitz, Sade, Prince, Gwen Stefani, Missy Elliot, Jay-Z, Adele, Beyoncé, 50 Cent, Justin Timberlake a mnoho dalších.

Chelton Grey – basa
Chelton se narodil a vyrostl v Brooklynu. Do hudebního světa ho přivedli jeho rodiče. Již jako čtrnáctiletý začal hrát na elektrickou kytaru profesionálně. Během následujících let hrál Chelton s řadou různých umělců jako jsou wil.i.am, Jessie J, Ludacris, Michelle Williams z Destiny's Child, Ryan Leslie, Rodney Jerkins, Keith Harris a mnoho dalších. Chelton je člen skupiny Kennedy Administration.


 15 8. 2017

VÝCHOD SLUNCE
Režie: Friedrich Wilhelm Murnau
1927, 94 min

Murnau vypráví milostný příběh o mladém venkovském farmáři, kterého oblouzní městská krasavice. Na její naléhání se muž rozhodne způsobit smrt manželky a odstěhovat se do města. Nedokáže však svůj čin provést do konce. Místo toho prožije se svou ženou krásný den ve městě a uvědomí si, že jeho pouto k životní partnerce je mnohem hlubší a pevnější než pouhé erotické vzplanutí…

Živá hudba:

Michael Krásný – basa
Michael Krásný je český basista, zpěvák a hudební skladatel žijící v New Yorku. Jeho vlastním a hlavním projektem je pražské fusion uskupení Quattro Formaggi, které spojuje různé hudební styly – funky, rock, gospel i latinsko-americké rytmy – a snaží se o nové, moderní pojetí jazzu inspirované rytmickými i melodickými prvky world music. Právě s kapelou Quattro Formaggi zvítězil v roce 2009 v prestižní mezinárodní soutěži Juniorjazz pořádané Českou jazzovou společností a jeho skladba Ben Nevis získala ocenění jakožto nejlepší autorská jazzová kompozice. Roku 2010 se s kapelou účastnil soutěže The Sound of Europe pořádané organizací EuroGlobe, ve které také získali první místo. Počátkem roku 2012 byl osloven významným americkým trumpetistou Laco Déczim. Začal aktivně působit v jeho kapele Cellula New York na evropských turné a následně i po celém světě.

 

Q&A s Vitem Adriaensensem
Vito Adriaensens působí na filmové fakultě Columbijské Univerzity, kde učí historii kinematografie. Jeho výzkum se zaobírá estetickým, kulturním a (umělěcko)historickým vztahem mezi filmem, divadlem a vizuálním uměním. Je autorem monografie „Velvet Curtains and Gilded Frames: The Art of Early European Cinema“ a je spoluautorem „Screening Statues: Sculpture and Cinema (spolupráce se Stevenem Jacobsem, Susan Fellemanovou, and Lisou Colpaertovou). 

 

22. 8. 2017

TĚLO A ĎÁBEL
Režie: Clarence Brown
1926, 112 min
Melodrama popisuje milostný trojúhelník mezi dvěma životními přáteli Ulrichem (Lars Hanson) a Leem (John Gilbert) a na smrt krásnou a lhostejnou femme fetale Felicitou (Greta Garbo), která není tak nevinná, jak se na první pohled může zdát. Příběh o ženě, která během mžiku oka dokázala rozbít zdánlivě nesmrtelné přátelství. Ale jak už to tak bývá, na každého jednou dojde.

Živá hudba:
Ondřej Pivec – klávesy

Ondřej je hudebník hrající na klávesové nástroje a Hammondovy varhany. Narodil se a vyrostl v České republice. Od ledna 2009 žije v New Yorku. Z původně jazzového varhaníka se postupně propracoval na americkou scénu RnB, soulu, popu a gospelu. Vedle „hammondek“ hraje také na rozličné klávesové nástroje, zpívá a je skladatelem. Na české scéně je znám především s jazzovou formací Ondřej Pivec Organic Quartet. V USA vystupuje nejčastěji s kapelou Kennedy Administration. Ve světovém měřítku spolupracuje s mnoha interprety: Gregory Porter, s kterým vyhrál cenu Grammy, dále s Wu-Tang Clan, Andra Day, Gregoire Maret, Joel Frahm, Jake Langley, Yvonne Sanchez, Russel Carter, Paul Bollenback, Karel Růžička mladší, Bill Campbell, Nabuko, Billy Cobham...  Koncem listopadu a začátkem prosince roku 2016 natočil se svojí českou kapelou Organic Quartet nové album.

 

Karel Růžička Jr. – saxofón
Karel Růžička Jr. je hráč na saxofon, skladatel a producent, syn pianisty a skladatele Karla Růžičky. Od pěti let studoval hru na klavír a flétnu, později objevoval hru Charlieho Parkera, Milese Davise, Johna Coltrana, Chicka Corey, Horace Silvera, Weather Report a mnohých jiných.  Studoval na Pražské konzervatoři a Konzervatoři Jaroslava Ježka. V roce 1997 se rozhodl odjet do New Yorku, kde soukromě studoval saxofon a kompozici u Boba Mintzera a Joe Lovana. Debutové album "You know what I mean" bylo v roce 1997 nominováno na cenu Grammy, v ČR a stalo se jazzovým albem roku. V současné době hraje v newyorských jazzových klubech s Georgem Bensonem, Ravi Coltranem, Royem Hargrovem, Benem E.Kingem a dalšími. 

 

Q&A s Vitem Adriaensensem
Vito Adriaensens působí na filmové fakultě Columbijské Univerzity, kde učí historii kinematografie. Jeho výzkum se zaobírá estetickým, kulturním a (umělěcko)historickým vztahem mezi filmem, divadlem a vizuálním uměním. Je autorem monografie „Velvet Curtains and Gilded Frames: The Art of Early European Cinema“ a je spoluautorem „Screening Statues: Sculpture and Cinema (spolupráce se Stevenem Jacobsem, Susan Fellemanovou, and Lisou Colpaertovou).

 

VSTUPENKY

předprodej $12, na místě $15, členové Czech Center Club $10

19.00: Otevření střešní terasy a welcome drink

20.00: Promítání němého filmu doprovázeného živou hudbou


V případě deště se akce přesunou do Tanečního sálu ve 4. patře.


Pořádáno ve spolupráci s the Bohemian Benevolent & Literary Association.


Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 8.8.2017
Do: 22.7.2017

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala