Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.5.2012 19:30

Občan Havel

Filmové promítání. Vstup zdarma. UPOZORNÉNÍ: DATUM PROMÍTÁNÍ BYLO ZMĚNĚNO NA NEDĚLI 6. KVĚTNA, 19:30 HODIN. Režie Pavel Koutecký and Mirlsoav Janek, 2007, 119 min, film je v českém znění s anglickými titulky.

Celovečerní film „Občan Havel“ režisérů Pavla Kouteckého a Miroslava Janka nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla. Diváci uvidí jeho nervozitu při první volbě českého prezidenta či trápení při nácviku prezidentské děkovací řeči, poznají, že umí recitovat Šrámkův Stříbrný vítr nebo nalít Miloši Zemanovi becherovku. Kamera jej ale sleduje i v situacích, kdy se dokáže pěkně rozčílit a zanadávat na špatně ušité košile. Ve filmu bude také konečně rozluštěno několik dlouholetých záhad české politiky – jak se podařilo Václavu Klausovi proniknout do jazzového klubu a kdo posadil Jacquese Chiraca vedle první dámy.

Stejně jako v životě Václava Havla, hrají ve filmu důležitou roli obě jeho manželky, Olga a Dagmar, objeví se zde jeho přátelé a spolupracovníci, světoví i čeští politici, ale i členové skupiny Rolling Stones. Diváci se mohou také těšit na všechny psy, kteří žili v blízkosti Václava Havla jako prezidenta.

Režisér Pavel Koutecký začal film natáčet v roce 1992 a sledoval prvního českého prezidenta více než třináct let. Premiéry svého nejzajímavějšího a největšího filmu se bohužel Koutecký nedočkal. Po jeho tragické smrti na jaře 2006 se dokončení filmu ujal režisér Miroslav Janek.

 Český lev - cena kritiků
 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

6.5.2012 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala