Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.10.2013 19:00

In a Lyrical Vein

Česká hudba 20. století - Koncert violoncellisty Petra Nouzovského a klavíristky Patricia Goodson, kteří představí široký repertoár různých stylů od neo-romantického až po avant-gardu.

Každoročně odehraných 150 koncertů řadí Petra Nouzovského mezi nejvytíženější evropské violoncellisty. Po studiích v Praze, Drážďanech a Madridu a sólovém debutu na Pražském jaru v roce 2005 vystupoval na festivalech či podiích v Moskvě, Petrohradě, Bolzanu, Istanbulu, Barceloně, Los Angeles, Kodani, Buenos Aires, Kyotu, Alžíru či Bratislavě. Na svém kontě má neuvěřitelných 15 CD a je držitelem ocenění "New Master on Tour 2007", "Europäische Förderpreis für Musik 2007" a laureátem Val Tidone Competition 2011.

Americká klavíristka Patricia Goodson, chválená hudebními kritiky za její "působivě svůdná" a "úchvatně virtuózní" hudební představení, je aktivní jako sólistka a také hráčka komorní hudby po celé Evropě a Severní Americe. Její nahrávky jsou vysílány v rádiu a televizi a jsou zastoupeny na mnoha CD. Prvního prosince 2013 vydá holandské nakladatelství Brilliant Classics na 4-CD její nahrávku Kompletní klavírní tvorby českého skladatele Josefa Bohuslava Foerstra, jedná se o první kompletní komerční vydání. Patricia Goodson žije od roku 1991 v Praze v České republice. Předtím působila v Bostonu, kde vystupovala jako sólistka a  hráčka komorní hudby. Působí rovněž na fakultě New York University v Praze.

S violoncellistou Petrem Nouzovským vystoupila již na několika festivalech a koncertech v Paříži, Mnichově, Den Haagu a v celé České republice. Návštěvníkům Českého Centra New York se společně představí v pátek, 11. října v 19. hodin.

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

11.10.2013 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala