Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.5.2008 0:00 - 0:00

Czech Center New York Spring Gala – Zlín v New Yorku

Czech Center New York Spring Gala, úterý, 20.května, New York. Akce je pouze na pozvání.

 

Halka Kaiserová - Generální konzulka ČR
Irena Ondrová – Primátorka města Zlína
Ignác Hoza -
Rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně
Monika Koblerová – Ředitelka Českého centra New York

 

Czech Center New York Spring Gala

 

ZLÍN V NEW YORKU

 

Úterý, 20. května
Pouze na pozvání.

 

Program:

 

MÓDA
„Města ve mně: jsou pro mě v tyto dny dvě města. Můj rodný Zlín a místo plné inspirace a energie – New York.“

Módní návrhářka, akademická malířka Šárka Šišková prezentuje v New Yorku oděvní modely inspirované městy, která jsou pro ni v tomto čase nejvýznamnější: její domovina Zlín a americká tepna New York. „V modelech jsou ukryty mé subjektivní dojmy, intimní zpovědi nálad a pocitů, které jsem ve městech prožila a které mě naplňují dodnes,“ prozrazuje autorka, která ve své kolekci zvolila pro každou lokalitu jeden symbol.
Své práce inspirované městy Zlín a New York předkládá v různých médiích: na kresbách a akvarelech, velkoformátových fotografiích, v audiovizuální projekci a hlavně prostřednictvím reálných modelů ve formě módní přehlídky a instalace.
Akademická malířka Šárka Šišková je také zakladatelkou a v současnosti vedoucím pedagogem Ateliéru oděvního designu na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde působí také jako ředitelka Ústavu produktového designu.

 

TURISTIKA
Czech Tourism a prezentace města Zlína

 

VÝSTAVA
Výstava uměleckých fotografií, zachycujících spojení ženské krásy a moderní high tech architektury vznikla v nově postavené budově Univerzitního centra ve Zlíně. Univerzita si pro jejich vytvoření pozvala přední módní fotografku Lucii Robinson, jíž pózovala Miss World 2006 Taťána Kuchařová. Modely pro jednu z nejkrásnějších žen světa navrhla a realizovala akad. mal. Šárka Šišková, vedoucí ateliéru Design oděvů.

 

ZLÍN V NEW YORKU
Největším projektem jarní programové sezóny Českého centra New York je představení města Zlína v multisektorové prezentaci od května do září 2008 v několika showroomech a galeriích New Yorku v době newyorského DesignWeeku.

Zlín se bude prezentovat v oblasti  architektury, designu, filmu, školství, módy, turistiky a obchodu. Na projektu spolupracují ve svých oborech  všechny partnerské organizace v USA  za obchod Generalní konzulát NY, CzechTrade, CzechInvest a za cestovní ruch CzechTourism. 
Jedná se o doposud nejrozsáhlejší prezentaci v New Yorku zaměřenou celkově na jeden region iniciovanou a koordinovanou Českým centrem NY.

 


Projekt Zlin in NY je vytvořen v koncepci se zlínskými partnery a to především Magistrátem města Zlín a Univerzitou Tomáše Bati. Iniciátorem a koordinátorem celého projektu v NY je České centrum New York ve spolupráci v jednotlivých oblastech a sekcích s Generálním konzulátem NY, CzechTradem a CzechInvestem v USA, CzechTourismu v NY a za podpry Bohemian Benevolent and Literary Association.

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

20.5.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala