Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.1.2020 - 31.12.2020

CZECH SCIENCE CAFÉ NEW YORK

Science Café je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi, dneška prezentovaných Českým centrem New York.

 
CZECH SCIENCE CAFÉ:

Bezkontaktní choreografie

Přednáška a diskuze s Jiřím Zemánkem, PhD.

June 18, 7 pm, On-Line via ZOOM reservation required 

RSVP | More Info

 

 

 

 

Rozpohybovat koule, kapky či buňky bez jakéhokoli doteku. Roztančené obrazce na kraslicích. Věda nebo sci-fi? Zjistěte více v ZOOM science café přednášce s Jiřím Zemánkem, PhD. z pražské ČVUT, který momentálně působí na prestižní americké univerzitě MIT (Center for Bits and Atoms).


 

 

 

 


 
 

CZECH SCIENCE CAFÉ

Čeští vědci a největší astrofyzikální observatoř

na světě

s Janem “JaRonem” Tomáštíkem, Ph.D.

28.květen, 19h, On-Line via ZOOM rezervace nutná

RSVP | Info

 

 

CZECH SCIENCE CAFÉ

s Ing. Vladimírem Nálevkou

16.březen,19h, 2020, Galerie Českého centra

Zrušeno z důvodu Covid-19

RSVP | Info

Presentace o konstrukci a principech observatoře pro kosmické záření Pierra Augera (PAO) v Argentině, okořeněnou čerstvými výstřely z poslední cesty přednášejícího. Následuje diskuze s materiálním fyzikem Janem Tomáštíkem, PhD. Na PAO nyní skupina mezinárodních vědců (včetně Čechů) studuje nejvzdálenější tajemství vesmíru dalekohledem, jehož rozměr je zhruba třikrát větší než oblast New Yorku.


Přednáška s prezentací bude zaměřena na poslední vývoj v oblasti negociace. Důraz bude kladen na integraci nejnovějších poznatků neurověd a teorie rozhodování a vyjednávání. V neposlední řadě společně přetavíme tuto teorii do praktických zásad a doporučení pro dosahování lepších dohod.

 

 

 


  

CZECH SCIENCE CAFÉ

Konec druhé světové války v Československu

s historikem PhDr. Vojtěchem Kynclem

6.února, 19h v kině


RSVP | More Info


 

CZECH SCIENCE CAFÉ

Matematické vzdělávání: Inspirace minulostí, podněty ze současnosti a výzvy pro budoucnost

s Mgr. Lukášem Vízkem, Ph.D., Harvard University

16.leden, 19h, Galerie Českého centra

RSVP | More Info

Czech Science Café s Vojtěchem Kynclem. Přednáška s ukázkami archivních záznamů, včetně unikátních záběrů z Plzně, doprovázená nahrávkami z Českého rozhlasu a následovaná diskuzí.

Prezentace ukáže inspirativní momenty z historie vyučování matematiky, zmíní vybrané osobnosti a jejich práci. Upozorní na podněty se současné školy a představí práci přednášejícího. Odrazí se k novým horizontům, před kterými matematické vzdělávání stojí, ke kterým směřuje a které může překračovat.Součást cyklu Science Café

České centrum New York představuje nový cyklus naučných vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci a inovátory. Science Café je neformální fórum inspirované fenoménem Café Scientifique, který spatřil světlo světa v Británii v roce 1998 a zanedlouho se rozšířil do celého světa. Sdílejte prostor i konverzaci nad šálkem kávy či čaje o současných vědeckých poznatcích a trendech se špičkovými odborníky různorodých oborů a zájmů! Neformální přednáška, ve které budou představena vybraná témata, bude následována diskuzí, do níž se budou moci zapojit i posluchači.


 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 1.1.2020
Do: 31.12.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala