Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.10.2013

Czech Street Festival & Staropramen Party

Czech Street Festival / Staropramen Party - 15. ročník pouličního festivalu s účastí skupiny Tata Bojs.

Festival proběhne první říjnovou sobotu, kdy začne ve 12.00 hodin na 73. ulici mezi 1. a 2. Avenue.
Staropramen Party pak pokračuje v České národní budově od 17 hodin.

Přijďte oslavit Czech Independence Day!

Česká hudba, pivo STAROPRAMEN,  jídlo, knihy, program pro děti, suvenýry, zajímavá tombola!!

TOMBOLA ZDARMA: Vyhrajte zajímavé ceny
Tombolu sponzoruje STAROPRAMEN

PROGRAM:
Czech Street Festival
       Vstup zdarma
12:30pm   Děti z České školy v Astorii
1pm           Slavnostní zahájení festivalu
1:25pm     Pajtáši - cimbálová hudba
2:30pm     Loutkové divadlo Víta Hořejše
4:00pm     Petra Gelbart - koncert

Staropramen Party           Vstup zdarma
5pm– 9pm    Staropramen Bar - otevřen ve 4. patře
6pm                Staropramen - tombola
6:30pm          Tata Bojs - koncertTATA BOJS 

25 let v lidském životě je doba, kdy jedinec vstupuje většinou optimisticky v plné síle do života. Pro hudební skupinu je čtvrtstoletí naopak časem pro rekapitulaci.

Jenomže to by tou skupinou nesměli být Tata Bojs. "Samozřejmě, když se kapela 25 let potácí po pódiích, tak už nemůže doufat, že se stane nejžhavějším objevem roku. Nicméně máme trochu výhodu v tom, že jsme začínali jako děti. Takže můžeme zrecyklovat náš slogan, který jsme poprvé použili v roce 1998, když jsme slavili desáté výročí: Jsme nejmladší 25 let stará kapela,“ říká Mardoša.

Milan Cais a Mardoša, spolužáci ze základky na Hanspaulce v červnu 1988 na svém prvním veřejném vystoupení v místní sokolovně snili sen o tom, jak budou jednou přinejmenším stejně tak slavní jako David Bowie, Iggy Pop a The Clash dohromady. A i když se jim to zatím ještě úplně nepovedlo, alespoň stihli předskočit Bowiemu a Iggymu na koncertech v České republice a Clash dostali do jednoho ze svých největších hitů „Pešáci“. Tata Bojs se rozhodli oslavit letošní výročí stylově, žádný sentiment a vzpomínání. Slavili na koncertních podiích.

Kapela právě dokončila velmi úspěšné speciální letní turné ke zmíněnému výročí. Turné dostalo název 25 LET CYKLACE aneb TOUR DOMÁCÍ a fanoušci jej mohli vidět na největších akcích letošního hudebního léta.

 „Vyrazit na turné uprostřed léta, kdy bují festivalové šílenství, zdá se býti holé šílenství. Ovšem když se koncerty odehrají právě na festivalech a jejich organizátoři vám dají prostor i čas instalovat technicky náročnou scénu, stojí za to v Čechách něco takového zkusit. Netajím se tím, že se už dlouho snažím, aby měla česká kapela na velkých letních festivalech s mezinárodní účastí srovnatelné podmínky pro prezentaci svého vizuálu - samozřejmě pokud nějaký má - se zahraničními hvězdami. To, že se nám to letos podařilo takhle plošně hned na osmi velkých festivalech, považuju za úspěch a snad i dobrej signál do budoucna“, vysvětluje Milan Cais.

Současně s elektrickou podobou svých koncertů s velkým úspěchem prezentují Tata Bojs  vlastní písničky i v komornější akustické podobě. To však neznamená, že by se vytratila pověstná energie Tata Bojs  známá z jejich živých vystoupení. Písničky získávají v akustických verzích nový rozměr a zároveň díky bližšímu kontaktu kapely s publikem dochází i k často nečekaným interakcím. V této podobě se Tata Bojs představí i 5. října 2013 v rámci Czech Street Festivalu v New Yorku.

Současnou sestavu Tata Bojs  tvoří Milan Cais (zpěv, bicí), Mardoša (baskytara), Vladimír Bár (kytara), Jiří Hradil (klávesy) a Dušan Neuwerth (zvuk).

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

5.10.2013

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala