Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.7.2008 0:00 - 26.8.2008 0:00

DĚTSKÉ FILMOVÉ PROMÍTÁNÍ V BOHEMIAN HALL & BEER GARDEN

Každé úterý v červenci a srpnu od 20:00 hod., začínáme 15.července, Bohemian Hall & Beer Garden, 29 – 19 24th Avenue, Astoria Všechny filmy Česky s anglickými titulky, Vstupné zdarma

 

 

DĚTSKÉ FILMOVÉ PROMÍTÁNÍ

 

Každé úterý v červenci a srpnu od 20:00 hod., začínáme 15. července,

Bohemian Hall & Beer Garden, 29 – 19 24th Avenue, Astoria

Všechny filmy Česky s anglickými titulky
Vstupné zdarma

 

 

AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ!

 

Úterý 15. července ve 20:00 hod. 

Režie: Oldřich Lipský, Československo, 1977,
81 min.

 

Hrdiny veselé dětské hudební komedie jsou chlapci a děvčata, kteří vytáhnou do boje proti některým dospělým ze své obce, když chtějí proměnit starý hrad v zemědělský objekt. Za vydatné pomoci duchů, rytíře Viléma Brtníka z Brtníku a jeho dcerky Leontýnky obývajících zchátralý objekt, a mnoha trpaslíků, které rytíř přivolal, se jim podaří dosáhnout cíle - hrad je opraven a předán do péče dětí. Z Leontýnky, která si stěžuje na osud nesmrtelných bytostí, se díky kopretině darované Dlouhým Jendou z lásky stane normální dívka

 

S ČERTY NEJSOU ŽERTY

 

Úterý 22. července ve 20:00 hod. 

Režie: Hynek Bočan, Česko, 1984, 91 min.

 

Chamtivá macecha připraví svého nevlastního syna Petra o všechno, včetně dědictví po jeho otci. Petr se mezitím seznámí s dcerami místního knížete, když je zachrání při projížďce, při které se jim splašili koně a zaujme ho vyzývavá Angelína. Petr však pro ni nic neznamená. To její sestra Anděla, hodná a skromná, se do Petra hned zamiluje. Petrova macecha se neštítí ničeho, a aby se ho zbavila, spikne se s místním správcem společně proti Petrovi kují pikle a pošlou ho do vězení a poté i na vojnu. Petr však uteče a protlouká se světem. Když už neví kudy kam, potká věrného a spravedlivého přítele samotného čerta.

 

 

BOB A BOBEK NA CESTÁCH

 

Úterý 29. července ve 20:00 hod.

Režie: Ivo Hejcman, Česko, 2003 – 2005, 8 dílu x 7 min.

 

Dva králíci, Bob a Bobek cestují po světě v magickém klobouku kouzelníka Pokustona. Bob je velmi chytrý a přičinlivý, ale zdaleka není tak šikovný a nápaditý jako menší Bobek. Oba se každé ráno vydávají z kouzelníkova klobouku prožít komická dobrodružství a veselé příhody.

 

 

 

PÁNI KLUCI

 

Úterý 5. srpna, Československo, 1975, 85 min.
Režie: Věra Plívová - Šimková

 

Chamtivá macecha připraví svého nevlastního syna Petra o všechno, včetně dědictví po jeho otci. Petr se mezitím seznámí s dcerami místního knížete, když je zachrání při projížďce, při které se jim splašili koně a zaujme ho vyzývavá Angelína. Petr však pro ni nic neznamená. To její sestra Anděla, hodná a skromná, se do Petra hned zamiluje. Petrova macecha se neštítí ničeho, a aby se ho zbavila, spikne se s místním správcem společně proti Petrovi kují pikle a pošlou ho do vězení a poté i na vojnu. Petr však uteče a protlouká se světem. Když už neví kudy kam, potká věrného a spravedlivého přítele samotného čerta. 


 

 

TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU

 

Úterý 12. srpna ve 20:00 hod.

Režie: Václav Vorlíček, Československo/Východní Německo, 1973, 84 min.

Popelka je milé hodné děvče bez matky a posléze i bez otce, který ji nechá napospas své druhé ženě a její dceři. Obě nemají Popelku rády a mimo jiné se jí snaží všemožně zabránit v tom, aby se zúčastnila plesu, na kterém si má tamní princ konečně najít nevěstu. Osud však Popelce přeje více, než-li obě zlé ženy. 


 

 

PAT A MAT SE VRACEJÍ

 

Úterý 19 srpna, Česko, 2003 – 2004, 8 dílů x 7 min.

Režie: M. Beneš, V. Pospíšilová, L. Pálka, M. Šebesta

Animovaný loutkový seriál o dvouch nenapravitelných kutilech s původním názvem "... A je to". Pat a Mat jsou již po mnoho let sousedé, kteří si vzájemně pomáhají a "kutí". Hlavní inspirací pro jejich příběhy je jejich nešikovnost, ale nikdy neztrácejí optimismus ani nápad, i když vše vypadá ztraceně. Nakonec jsou se svým dílem vždy spokojeni.

 

 

ŠEST MEDVĚDŮ S CIBULKOU

 

Úterý 26. srpna, Československo/Západní Německo, 1972, 88 min.

Režie: Oldřich Lipský

 

Hrdinou filmu je klaun Cibulka, předvádějící v cirkuse úspěšné číslo s medvědy. Ředitel cirkusu však vymění své medvědy za cvičené pašíky a Cibulka dostane výpověď. Na popud dětí se převlékne za ženu a nastoupí ve škole jako kuchařka. Problémy nastávají v okamžiku, kdy za Cibulkou do školy přicházejí uprchlí cirkusoví medvědi. Vyplaší uklízečku i školníka a Cibulkovi nezbývá než převzít i jejich povinnosti. A to všechno v den, kdy má školu navštívit školní inspektor. A tak Cibulka vaří oběd, uklízí a snaží se ve škole ukrýt šest živých medvědů. Výsledkem je ta nejbláznivější klauniáda s jakou jste se na televizních obrazovkách mohli setkat.  

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 15.7.2008 0:00
Do: 26.8.2008 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala