Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.5.2014 19:00

Doh-Bree-Veh-Cherr s Monikou Zgustovou

Setkání s významnou českou autorkou a překladatelkou při příležitosti vydání její již třetí knihy v angličtině a 100. výročí narození Bohumila Hrabala, jehož díla M. Zgustová převedla do španělštiny a katalánštiny a zároveň je také autorkou jeho biografie s názvem V rajské zahradě trpkých plodů.

 

Tichá žena - Monika Zgustova

Překlad Mathhew Tree .

Předmluva Norman Manea .

Úchvatný román o lásce, touze a exilu ,Tichá žena líčí život ženy dvacátého století na pozadí války a politické vřavy .
Konkrétní děj je komplikovanou rodinnou kronikou s častými odbočkami, vsuvkami a slepými uličkami. Hlavní postavou je Sylva von Wittenberg, nevyhraněná příslušnice česko-německého šlechtického rodu, čtenářka a obdivovatelka díla T. G. Masaryka, říšská Němka bez přesvědčení, komunistka z donucení, jež prožila osudový vztah s malířem Andrejem, potomkem ruské šlechty, revolucionářem a emigrantem, obětovaným a odevzdaným do gulagu poválečné sovětské vlády. Líčení jejich syna Jana, matematika, který po roce 1968 emigroval z Prahy do Spojených států, je druhým hlasem, bez souzvuku se střídajícím s matčiným vyprávěním.


 „Tichá žena je dílem citlivé, kultivované, kvalifikované a originální spisovatelky, která si zaslouží naši plnou pozornost a obdiv. " - Norman Manea , autor  knihy The Hooligan’s Return.

„ Vzrušující román Moniky Zgustové zachycuje vášeň století ve zmatku . " - Rahna Reiko Rizzuto , autorka knihy Hiroshima in the Morning.

Click here to plan your trip to the Czech Center with Trip Planner+.
Trip Planner+ takes into account subway reroutes due to planned service changes.

 

 

 

 

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

2.5.2014 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala