Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.9.2008 0:00 - 0:00

[DOH – BREE DEHN] PARTY, JAROSLAV PÍŽL, básník

Čtvrtek, 4. září od 18:30hod. České centrum New York

 

Party

[DOH – BREE DEHN] první čtvrtek v měsíci

Host: Jaroslav Pížl, básník

Čtvrtek, 4. září od 18:30hod.

České centrum New York

Po studiu na Střední průmyslové škole spojovací techniky vystřídal řadu povolání (dělník, uklízeč, knihkupec aj.). Při zaměstnání vystudoval herectví a autorskou tvorbu na Lidové konzervatoři v Praze u dr. Ivana Vyskočila a poté dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (absolvoval roku 1993).
V první polovině 90. let 20. století byl na volné noze, spolupracoval s Českým rozhlasem (v roce 1994 zde realizoval cyklus Příhody Malého Lucifera jako autorské dramatické pásmo, k němuž také zkomponoval hudbu) a Českou televizí (scénická hudba pro Smělé verše, režie Tomáš Vorel).
Od roku 1995 vyučuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, původně řečovou výchovu na dramatickém oddělení, v současné době práci s textem na muzikálovém oddělení.
Spolupracoval také s Laurychovým divadlem a Divadlem Nablízko (hudba ke hře Prádélko…, premiéra 24. října 2005, scénář: Eva Elxa, Nika Novak).
Je zakládajícím členem a zpěvákem skupiny Pilot, pro kterou skládá hudbu a podílí se na textech. Je také skladatel a kytarista skupiny Mondrian.
Svoji poezii i prózu přednáší na autorských čteních v Česku i v zahraničí (Německo, Rakousko, Dánsko, Francie).

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

4.9.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala