Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.3.2008 0:00 - 0:00

Doh-bree Dehn: William J. Cabaniss, Jr.

Host: William J. Cabaniss, Jr., 6. března v 18:30 hodin. České centrum New York.

 

[Doh-bree Dehn]

Host: Wiliam J. Cabaniss, Jr.

6. března v 18:30 hodin

České centrum New York

 

Neformální setkání v Českém centru a diskuze na dané téma.

Organizováno Českým centrem NY, každý první čtvrtek v měsíci.

 

Host: William Cabaniss, bývalý americký ambasador v České republice.

 

William J. Cabaniss byl americkým ambasadorem v České republice v letech 2004 – 2006.
V roce 1960 absolvoval Vanderbilt Universitz, kde získal titul BA, poté vstoupil do Armády Spojených států a sloužil jako Airborne Ranger First Lieutenant. V roce 1964 po tříletém služebním turnusu v Německu mu byla udělena medaile Army Commendation. Po službě v armádě se pan Cabaniss vrátil do svého rodného města Birmingham ve státě Alabama a začal tam pracovat v Southern Cement Company Division of Martin Marietty Corporation. V roce 1971 odešel z pozice Director of Market Development v této firmě a získal malou společnost brousící kovy. Od té doby vybudoval Precision Grinding Inc., úspěšný podnik na zpracování ocelových plechů a obrábění kovů.
Pan Cabaniss kandidoval na veřejnou funkci v roce 1978, v letech 1978 až 1982 působil ve  Sněmovně reprezentantů státu Alabama a v letech 1982 až 1990 v alabamském Senátu.
Pan Cabaniss je vedoucím představitelem podnikatelské komunity v Birminghamu, kde působil jako člen představenstva v následujících akciových společnostech: AmSouth Bank, Birmingham Steel Corporation, Southern Company a Protective Life Corporation. Pracoval ve výboru Metropolitan Development Board a byl v minulosti jeho předsedou, dále v Board of the National Association of Manufacturers a před tím v Board of the Southern Research Institute. Je členem obchodní komory Birmingham Chamber of Commerce, dále Business Council of Alabama, Association of Iron and Steel Engineers a National Tooling and Machining Association. V roce 2002 pan Cabaniss obdržel cenu Distinguished Builders of Birmingham.
V rámci komunitní činnosti působil pan Cabaniss v následujících výborech: A+ (The Coalition for Better Education), Kings Ranch (ubytovna v církevní péči pro zanedbávané ženy a děti) a Chlapecký skaut. Dříve pracoval jako předseda výboru Junior Achievement v okresu Jefferson a v současnosti je členem Birmingham Rotary Club, kde působí ve výboru. V roce 2000 rovněž vedl kampaň společnosti Alexis de Toqueville Society of United Way, pracoval ve správní radě Sweet Briar College a v minulosti zastával funkci Senior Warden of St. Luke’s Episcopal Church. Pan Cabaniss obdržel v roce 1993 od Rotary klubu v Birminghamu cenu Community Service Award. V srpnu 2004 byl velvyslanec Cabaniss uveden do alabamské Academy of Honor.

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

6.3.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala