Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.5.2011 19:00 - 21:00

Doh-bree Veh-cherr - První čtvrtek

SERIE Doh-bree Veh-cher, navazující na tradiční setkání Doh-bree dehn je zpět!! Každý první čtvrtek od 19 hodin v Českém centru. Neformální diskuze o současných kulturních událostech, nových uměleckých projektech a další. Presenting Lisa Peschel - Why We Laugh: A Terezin Cabaret

První čtvrtek - setkání DOH-BREE VEH-CHERR

Prezentace: LISA PESCHEL: Proč se smějeme: Terezínský kabaret

Za druhé světové války, v prostředí židovského ghetta v Terezíně, nalezli čtyři mladí čeští Židé určitý únik z ghetta, ačkoli nikdy neopustili jeho zdi. Tím, že lokalizovali svůj kabaret „Smějte se s námi" do poválečné Prahy - a to Prahy identické s tou, kterou si pamatovali z pozdních 30. let - se divadelníci vraceli do světa, který ztratili, a současně vyjadřovali naději v poválečnou budoucnost. Zároveň také tematizovali samotné ghetto: humorný „pohled zpět" na dobu ztrávenou v Terezíně přeměnil ty nejkrutější současné události spíše ve zdroj humoru, nežli strachu.
 
„Proč se smějeme" kombinuje scény a písně z původního kabaretu se scénami  novými, které reflektují snahu odborníka představit si, jak se pravděpodobně původní kabaret inscenoval. Protože se postavy v kabaretu dívají do budoucnosti a dnešní vědec naopak hledí do minulosti, navzájem se vyrovnávají s nesnadnými otázkami - proč se terezínští vězni smáli a co pro nás jejich smích znamená dnes?

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

5.5.2011 19:00 - 21:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala