Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.4.2014 14:00

Domestic Life (La vie domestique)

Promítání filmu je součástí filmového festivalu evropských nových filmů, Panorama Europe. Filmový festival Panorama Europe, známý prvních pět let své existence jako Disappearing act, pokračuje ve svém poslání a představí důležitou evropskou filmovou tvorbu, jejíž distribuce ve Spojených státech zůstává pro cizojazyčné filmy stále velkou výzvou. Panorama Europe dává newyorským divákům jedinečnou šanci vidět tyto uznávané filmy z festivalů na velkém plátně. Letošní ročník se bude konat v Muzeum of the Moving Image v Astorii a v Bohemian National Hall na Manhattanu, dle naplánovaného programu Davida Schwartze , hlavního kurátora v Muzeum of the Moving Image.

Uvádí  Cultural Services of the French Embassy
Francie, režie: Isabelle Czajka . 2013, 93 min . Digitální projekce . Americká premiéra . Hrají: Emmanuelle Devos , Julie Ferrier.

Tato jemná , sofistikovaná satira  ukazuje střídavě sympatický a sarkastický pohled na skupinu žen, vedoucích život tichého zoufalství na předměstí Paříže. Ústřední postavou  je Juliette ( Emmanuelle Devos , Kings & Queen ) ,žena v domácnosti s neotesaným  manželem, který se usilovně snaží vyvážit banální domácí úkoly s profesními ambicemi . Zatímco se divákovi ostře představuje příběh drobných problémů buržoazní rodiny, ve vzduchu se pomalu objevuje skutečná  tragédie házení tento příběh. Na motivy románu, betselleru s názvem Arlington Park, La vie domestique nabízí šibalský ale výstižný popis moderního  mateřství.

Více informací o filmu a festivalu naleznete na stránkách Muzeum of the Moving Image.

Místo konání:

Museum of the Moving Image 36-01 35 Avenue Astoria, NY 11106

Datum:

5.4.2014 14:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala