Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.9.2011 18:00 - 9.9.2011

Pocta Antonínu Dvořákovi

KONCERT. Velvyslanectví České republiky, České centrum New York a Dvorak American Heritage Association si připomenou 170. výročí narození Antonína Dvořáka u jeho sochy na náměstí Stuyvesant, kde položí květiny a zahrají Dvořákovy kouzelné melodie

Velvyslanectví České republiky, České centrum New York a Dvorak American Heritage Association si připomenou 170. výročí narození Antonína Dvořáka u jeho sochy na náměstí Stuyvesant, kde položí květiny a zahrají Dvořákovy kouzelné melodie.

 

SOCHA ANTONÍNA DVOŘÁKA
STUYVESANT SQUARE PARK ( 17TH Street & Second Avenue), NYC
V případě nepříznivého počasí akce proběhne v Calvary-St. George Church, 209 East 16th Street, New York, NY 10003

Dvořákovy melodie zahraje The Copland Brass Quintet

Tato akce je součástí festivalu MUTUAL INSPIRATION FESTIVAL 2011

Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu zahájí 8. září 2011 v den 170. výročí narození Antonína Dvořáka Mutual Inspirations Festival 2011 –Antonín Dvořák (Festival vzájemné inspirace), který vyvrcholí 28. října 2011 v den státního svátku České republiky. V rámci festivalu se uskuteční více než 30 koncertů (včetně světových a amerických premiér), přednášek, výstav a dalších akcí, při nichž vystoupí přes 500 místních a zahraničních umělců. Akce se odehrají ve významných centrech kulturního, náboženského a vědeckého života hlavního města Spojených států amerických ve Washingtonu, D. C.

Festival organizuje Velvyslanectví České republiky pod záštitou vicepremiéra a ministra zahraničních věcí České republiky Karla Schwarzenberga. Klade si za cíl navázat na bohatou historii vzájemných česko-amerických vztahů a rozvíjet možnosti vzájemné inspirace a spolupráce mezi českou a americkou kulturou v nejrůznějších formách a žánrech: od umění hudebního a výtvarného přes filozofii, literaturu, divadlo a film až k vědě a technice.

Antonín Dvořák patří k nejslavnějším českým skladatelům, kteří pobývali ve Spojených státech. Díky své vnímavosti a otevřenosti zde napsal mnoho mimořádných děl, díky svému vizionářskému přístupu zanechal ve svých amerických studentech odkaz, který dále inspiroval takové americké legendy, jako jsou George Gershwin, Duke Ellington nebo Aaron Copland. Především však, inspirován původní indiánskou a afroamerickou hudbou, složil v Americe své nejznámější a světově proslulé dílo – Symfonii č. 9, e-moll, zvanou Novosvětská či Z Nového světa. Při prvním výstupu člověka na Měsíc jí naslouchali i členové posádky Apolla 11.

Místo konání:

STUYVESANT SQUARE PARK ( 17TH Street & Second Avenue), NYC

Datum:

Od: 8.9.2011 18:00
Do: 9.9.2011

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala