Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.10.2013 19:00

European Book Club 2013

Čtení a diskuze knihy Jáchyma Topola Chladnou Zemí. Moderováno překladatelem knihy Alexem Zuckerem za pomoci Andersona Teppera.

Pro registraci na tuto akci kontaktujte czech.nyc@europeanbookclub.org

Jáchym Topol, narozen roku 1962 v Praze, je přední spisovatel současné české scény. Topol, který se proslavil již za mlada jako undergroundový básník a textař, se po Sametové revoluci zaměřil na příběhy, které zachycují a popisují narušenou společnost po pádu komunismu. Mezi jeho díla patří Kloktat dehet, Chladnou zemí či Noční práce. Topol v současnosti působí jako programový vedoucí Knihovny Václava Havla.

Příběh knihy Chladnou Zemí vypráví o mladém chlapci, který vyrůstá v Terezíně – nechvalně proslulou pevností s děsivou minulostí. Hlavní hrdina často prohledává tunely a pátrá po útržcích z historie pevnosti, až je jednoho dne náhle donucen město opustit. Po několika letech se vrací do Terezína, aby zapojil do tažení za záchranu města. Zanedlouho je však osudem zavlečen do Běloruska, kde se tváří v tvář setkává se zlem, kterému se snažil uniknout.

Akce je organizována Evropským knižním klubem, který byl založen evropskými kulturními instituty v New Yorku s cílem seznámit místní čtenáře se soudobými díly členských zemí. V rámci říjnového programu, který patří české literatuře, vás České Centrum New York zve na čtení a diskuzi nejnovějšího vydání knihy Jáchyma Topola Chladnou Zemí. Akce se uskuteční v České národní budově v úterý, 15. října v 19 hodin. Diskuze bude moderována překladatelem knihy a vítězem Národní překladatelské ceny za rok 2010 Alexem Zuckerem za asistence člena poradního výboru festivalu PEN World Voices Andersona Teppera.

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

15.10.2013 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala