Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.5.2008 0:00 - 0:00

Eva Jiřičná: Historie a současnost – Zlín v New Yorku

Přednáška architekty Evy Jiřičné, 19. května v 19:00 hod., Národní budova. Přednáška bude doprovázena výstavou fotografií města Zlína. Výstava představí město Zlín v oblasti geografické, historické, kulturní a obchodní.

 

Přednáška
Architektka Eva Jiřičná – Historie a současnost
19. května, 19:00 hod.
Národní budova
321 East 73rd Street, New York

 

Nejmodernější architekturu města Zlína reprezentuje společný projekt Statutárního města Zlína a Univerzity Tomáše Bati, jímž je Kongresové a univerzitní centrum. To vzniká v atraktivní lokalitě v centru Zlína. Hlavní součástí zatím rozestavěného Kongresového centra, jež patří městu, bude multifunkční sál pro 700 osob, který bude sloužit k pořádání koncertů a dalších kulturních akcí.
Hlavní součástí Kongresového centra, jež bude patřit Statutárnímu městu Zlín, bude multifunkční sál pro 700 osob (jehož výstavba dosud není ukončena), který bude sloužit k pořádání koncertů a dalších kulturních akcí. V Univerzitním centru, které je již vybudováno a patří univerzitě (vyrostlo během 18 měsíců v letech 2006-8), je umístěna pětipodlažní univerzitní knihovna a rektorát. Knihovna poskytuje svým uživatelům služby na bázi nejnovějších informačních a komunikačních technologií. Projekt celého komplexu zpracovalo pracoviště prof. Evy Jiřičné, ateliér AI DESIGN, s. r. o., Praha.
Profesorka Eva Jiřičná je v zahraničí uznávanou „první dámou“ stylu high-tech. Je jedinou žijící ženou, která se dostala do knihy Století designu, v níž je uvedena mezi průkopníky designu 20. století. Je nositelkou titulu Královský průmyslový designér, Řádu Britského impéria, členkou Královské akademie umění a byla uvedena do Americké síně slávy. V zahraničí se proslavila zejména originálními schodišti vyrobenými ze skla a kovu a také návrhy prestižních módních obchodů. V České republice projektovala např. skleník Oranžerie Pražského hradu nebo interiéry Tančícího domu v Praze.

 

Přednáška bude doprovázena výstavou fotografií města Zlína. Výstav představí město Zlín v oblasti geografické, historické, kulturní a obchodní.

 

R.S.V.P do 18. května na tlf. Čísle 212-288-0830 ext. 100 nebo na info@czechcenter.com

 

Prostor 3. patra Národní budovy poskytla Bohemian Benevolent and Literary Association.

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

19.5.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala