Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.10.2014 19:00

Dokumentární filmy FAMU

Filmová tvorba studentů režisérky Heleny Třeštíkové.

 

Režiséři budou přítomni po promítání na Q&A.

V Masarykových rukou, režie Jan Rousek, 52 minut. World Premiere.
V roce 1928 při státní návštěvě Žďáru nad Sázavou pozvedl Tomáš Garrigue Masaryk do náručí tříletou Evu Neugebauerovou. Ze setkání vznikl ikonický snímek, propojující symboliku Masarykovské státnosti, nastupující generaci i mladičké Československo. Fotografie je později, těsně před protektorátem, vydána i v emisi známek. Eva, celebrita demokracie, jež sotva stačila nastoupit, ovšem ze země na počátku 50. let odchází. Přes Šumavu se dostane až do Kalamazoo v USA – kde ji navštívil její prasynovec, režisér Jan Rousek.

Jan Rousek (1984) vystudoval Historii a nyní studuje Dokumentární tvorbu na FAMU.


Karel Lampa,
režie Natálie Císařovská, 30 min. 
Popisek film: A documentary portrait of Karel Lampa, whose life is inextricably linked with theatre. Paradoxically, the son of an operetta star and a director of the Operetta of the National Theatre in Brno did not have enough time for theatre. From the age of fifteen, he made a living as a gay prostitute and the whirl of sex, drugs and disco music in the post-revolutionary years chewed him up and spitted him out with the HIV virus.

Dokumentární portrét Karla Lampy, jehož život je nerozlučně spjat s divadlem. Syn operetní hvězdy a ředitele Zpěvohry Národního divadla v Brně na divadlo ale paradoxně neměl moc času. Od patnácti let se živil jako gay prostitut a tempo sexu, drog a diska porevolučních let bylo tak rychlé, že ho semlelo a nakonec vyplivlo s virem HIV.

Natalie Cisarovska bio:  Narodila se v roce 1988 v Praze. Po studiích historie na Filosofické fakultě UK a na Sorbonně, studuje FAMU, obor dokumentární tvorby v dílně Heleny Třeštíkové. Zajímá se o hranice mezi dokumentárním a fikčním světem a ve svých filmech je překračuje. Zajímá se o příběhy lidí a jejich poetické a zvláštní mikrosvěty. Natočila filmy Džihád masem, Lovci a sběrači, Loicu, vítej!, Hodina mezi psem a vlkem.
Spolupracuje s Českou televizí.

 

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

14.10.2014 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala