Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.9.2019 19:00

FILM: HOVORY S TGM + Q&A s Charlottou Kotik a Dagmar Hájkovou

Promítání filmu na počest Tomáše Garrigue Masaryka, po kterém bude následovat diskuze s pravnučkou TGM Charlottou Kotik a Dagmar Hájkovou, historičkou Masarykova ústavu a Archivu AV ČR.

 

19:00 v kině
Následovat bude diskuze s pravnučkou TGM Charlottou Kotik a Dagmar Hájkovou, historičkou Masarykova ústavu a Archivu AV ČR. 

RSVP již brzy

Večer na počest Tomáše Garrigue Masaryka.

Hovory s TGM
Režie: Jakub Červenka, 2018, 80 min, Česká republika

Toho dne na podzim roku 1928 jsou dva symboly československé demokracie na vrcholu, stejně jako celé Československo. Kniha, která vznikala celý rok a která má národu představit jeho prezidenta, je hotová. Karel Čapek vyhledá v zahradě zámku v Topolčiankách Masaryka. Chce mu nabídnout část honoráře za knihu jejich hovorů, která vzniká k 10. výročí mladé Československé republiky. Prezident ale není v dobrém rozmaru, jeho dcera mu totiž zakázala knihu vydat. Toto setkání nebude snadné. Čapek sice spěchá, celou situaci nemůže ale nechat bez odezvy a nechává se zatáhnout do vzrušené debaty. Debaty o dcerách, o světě, o politice i politicích, o Češích, o lásce a o ženách. Masaryk ukazuje, že není pouze tatíček zakladatel a chladná ikona z učebnic, ale muž z masa a kostí. Vedle svých dějotvorných myšlenek a světonázorů odhaluje i schopnost vysoké politiky či dokonce intrik. Hovoří mimo jiné o svém mileneckém poměru a znovuobjevené sexualitě. Střet dvou velikánů z různých generací má výbušný potenciál, přestože jejich jedinou zbraní jsou vycházkové hole a slova. (Bontonfilm)


 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

10.9.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce

dní předem