Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.12.2015 19:00

Úterní filmový klub: Katedra režie FAMU

Studenti filmové režie na pražské FAMU představí své filmy. Možná je mezi nimi příští Miloš Forman? Diskuze se studenty bude následovat.

 

Katedra režie byla jednou z prvních na FAMU. U zrodu stál – jako její první vedoucí a tvůrce koncepce výuky – Otakar Vávra. Na katedře od počátku působili významní filmoví režiséři, jakými byli Václav Wassermann, Jiří Weiss, Václav Krška, Bořivoj Zeman, Elmar Klos, Zdenek Sirový, František Filip, Jan Matějovský a Vlado Delong, i herecké osobnosti významu Karla Högera a Radovana Lukavského.

Cílem studia je výchova všestranně vzdělaného filmového a televizního režiséra; proto zahrnuje vedle oborových předmětů i přednášky a semináře z dějin filmu, literatury a výtvarného umění, dále z filozofie, sociologie a cizích jazyků. Vysoký počet praktických cvičení (9) prověřuje míru talentu studenta jak ve filmové, tak i televizní produkci, učí jej řemeslu od volby tématu, přes literární zpracování zvolené látky až k vlastní realizaci. Výsledky, tj. filmová a televizní cvičení, jsou pak předkládány k postupovým zkouškám, klauzurám. V praktických cvičeních spolupracuje student režie s celou řadou příbuzných profesí (kamera, střih, zvuk, produkce, scénografie, dramaturgie), kde prokazuje svou schopnost komunikace a řízení filmového či televizního štábu a vedení herce. Své znalosti si posluchač prohlubuje z oblasti filmu, divadla, literatury, hudby, výtvarného umění a hledá osobní tvůrčí orientaci.

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

1.12.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala