Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2006 0:00 - 0:00

Filmový klub - Soukromé století

Soukromé století - Král Velichovek, Tatíček a Lili Marlénů; Úterý, 19. září, 19,00 hod., České centrum New York


Režie: Jan Šikl, 2005, 104 min.
Život každého z nás je nenapodobitelný a jedinečný. Soukromé století představuje dějiny jako intimní lidské příběhy. Jejich intenzita osloví i druhé, protože to podstatné se odehrává v životě každého z nás.

Zdrojem pro filmový cyklus „Soukromé století“ je amatérský rodinný film. Tento materiál byl v době svého vzniku výsostně osobní záležitostí úzkého okruhu lidí. Přerostl však sám sebe a dnes přináší svědectví spontánního, soukromého života. Jde o sondy do intimních rodinných zákoutí. „Soukromé století“ je zbaveno ambiciózního hlediska vykládat ucelené historické pohledy. Jeho cíl je mnohem skromnější: zastavit čas. Paměť lokální, privátní se v „Soukromém století“ stává pamětí veřejnou. Všechny významy ve filmu dostávají mnohem širší, univerzálně lidský rozměr. "Soukromé století" představuje dějiny jako intimní lidské příběhy.

Hlavnímu filmu bude předcházet Test” (ze série 4 věci)
Režie: Václav Švankmajer, 1999, 7 min.
Úsměvná krátká anekdota syna Jana a Evy Švankmajerových natočená na katedře animované tvorby FAMU, vypráví o tom, co se může stát řidiči, který píchne a vzápětí zjistí, že nešlo o náhodu, a stane se součástí podivného testu.
Připraveno ve spolupráci s Irenou Kovářovou. 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

19.9.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum New York


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala