Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.4.2014 17:00

Fish n' Chips

Promítání filmu je součástí filmového festivalu evropských nových filmů, Panorama Europe. Filmový festival Panorama Europe, známý prvních pět let své existence jako Disappearing act, pokračuje ve svém poslání a představí důležitou evropskou filmovou tvorbu, jejíž distribuce ve Spojených státech zůstává pro cizojazyčné filmy stále velkou výzvou. Panorama Europe dává newyorským divákům jedinečnou šanci vidět tyto uznávané filmy z festivalů na velkém plátně. Letošní ročník se bude konat v Muzeum of the Moving Image v Astorii a v Bohemian National Hall na Manhattanu, dle naplánovaného programu Davida Schwartze , hlavního kurátora v Muzeum of the Moving Image.

Uvádí Consulate General of Cyprus
Kypr, Režie: Elias Demetriou. 2011, 102 min. Digitální projekce, newyorská premiéra.Hrají: Marios Ioannou, Marlene Kaminsky.

Londýnští exulanti Karin a Andy se přestěhují do své rodné země, na Kypr, aby se mohli znovu vrátit ke kořenům a otevřít si fish n chips bistro – je však jejich podnik od začátku odsouzený k zániku? Kypersko-řecko-britský režisér Elias Demetriou zkoumá složitou povahu  mnohonárdonostní etnické identity v tomto hořkosladkém dramatu  zkušenosti přistěhovalců, kteří bolestivě uvažují: Můžeš opravdu jít domů?

Více informací o filmu naleznete na stránkách Muzeum of the moving Image

Místo konání:

Museum of the Moving Image 36-01 35 Avenue Astoria, NY 11106

Datum:

12.4.2014 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala