Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.8.2017 19:00 - 22:00

Rooftop Ciné-Concert: TĚLO A ĎÁBEL

LÁSKA NA STŘEŠE. FILMY, HUDBA, MĚSÍČNÍ SVIT. Zamilujte se do němých snímků mistrů Hitchcocka, Murnau a Browna. Živá hudba podtrhne dějové zápletky plné milostných trojúhelníků a vášnivých soubojů. Oddejte se milostné aférce pod newyorským obzorem a nechte se překvapit, kam vás noc unese. Co jste pro lásku ochotni udělat vy?

 

RSVP 

TĚLO A ĎÁBEL
Režie: Clarence Brown
1926, 112 min
Melodrama popisuje milostný trojúhelník mezi dvěma životními přáteli Ulrichem (Lars Hanson) a Leem (John Gilbert) a na smrt krásnou a lhostejnou femme fetale Felicitou (Greta Garbo), která není tak nevinná, jak se na první pohled může zdát. Příběh o ženě, která během mžiku oka dokázala rozbít zdánlivě nesmrtelné přátelství. Ale jak už to tak bývá, na každého jednou dojde.

Živá hudba:
Ondřej Pivec – klávesy

Ondřej je hudebník hrající na klávesové nástroje a Hammondovy varhany. Narodil se a vyrostl v České republice. Od ledna 2009 žije v New Yorku. Z původně jazzového varhaníka se postupně propracoval na americkou scénu RnB, soulu, popu a gospelu. Vedle „hammondek“ hraje také na rozličné klávesové nástroje, zpívá a je skladatelem. Na české scéně je znám především s jazzovou formací Ondřej Pivec Organic Quartet. V USA vystupuje nejčastěji s kapelou Kennedy Administration. Ve světovém měřítku spolupracuje s mnoha interprety: Gregory Porter, s kterým vyhrál cenu Grammy, dále s Wu-Tang Clan, Andra Day, Gregoire Maret, Joel Frahm, Jake Langley, Yvonne Sanchez, Russel Carter, Paul Bollenback, Karel Růžička mladší, Bill Campbell, Nabuko, Billy Cobham...  Koncem listopadu a začátkem prosince roku 2016 natočil se svojí českou kapelou Organic Quartet nové album.

 

Karel Růžička Jr. – saxofón
Karel Růžička Jr. je hráč na saxofon, skladatel a producent, syn pianisty a skladatele Karla Růžičky. Od pěti let studoval hru na klavír a flétnu, později objevoval hru Charlieho Parkera, Milese Davise, Johna Coltrana, Chicka Corey, Horace Silvera, Weather Report a mnohých jiných.  Studoval na Pražské konzervatoři a Konzervatoři Jaroslava Ježka. V roce 1997 se rozhodl odjet do New Yorku, kde soukromě studoval saxofon a kompozici u Boba Mintzera a Joe Lovana. Debutové album "You know what I mean" bylo v roce 1997 nominováno na cenu Grammy, v ČR a stalo se jazzovým albem roku. V současné době hraje v newyorských jazzových klubech s Georgem Bensonem, Ravi Coltranem, Royem Hargrovem, Benem E.Kingem a dalšími. 

 

Q&A s Vitem Adriaensensem
Vito Adriaensens působí na filmové fakultě Columbijské Univerzity, kde učí historii kinematografie. Jeho výzkum se zaobírá estetickým, kulturním a (umělěcko)historickým vztahem mezi filmem, divadlem a vizuálním uměním. Je autorem monografie „Velvet Curtains and Gilded Frames: The Art of Early European Cinema“ a je spoluautorem „Screening Statues: Sculpture and Cinema (spolupráce se Stevenem Jacobsem, Susan Fellemanovou, and Lisou Colpaertovou).

 

VSTUPENKY

Předprodej $12, na místě $15, členové Czech Center Club $10

19.00: Otevření střešní terasy a welcome drink

20.00: Promítání němého filmu doprovázeného živou hudbou


V případě deště se akce přesunou do Tanečního sálu ve 4. patře.


Pořádáno ve spolupráci s the Bohemian Benevolent & Literary Association.

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

22.8.2017 19:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala