Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.2.2015 19:00

Historie a legendy židovské Prahy

Čtvrteční Fórum. Přednáška Dr. Roberta Řeháka, kulturního atašé na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu DC, publikovaného vědce a autora knihy Rukopisy od mrtvého moře, se bude zabývat historií a legendami židovské Prahy.

 

Praha je magické město s živou historií zahrnující více než 1000 let soužití Čechů, Němců a Židů. Během své přednášky se bude Robert Řehák věnovat historii a legendám o životě Židů v Praze, včetně méně známých kabalistických verzí rabiho Löwa příběhu o stvoření umělého člověka, "Golema", a jeho tajemném setkání s císařem Rudolfem II. Přednáška se bude také zabývat tématy jako  koncentrační tábor v Terezíně, vykonstruovaná antisemitsky zaměřená přelíčení komunistů, či změny po sametové revoluci, které se přednášející účastnil jako student.

Dr. Robert Řehák je kulturním atašé na Velvyslanectví ČR ve Washingtonu DC. Hovoří plynule pěti jazyky (česky, hebrejsky, anglicky, německy a rusky). Ze studií v Praze, Heidelbergu a Jeruzalémě získal titul MA a doktorát. Po mnoho let přednáší na Univerzitě Karlově a pražské pobočce New York University. Předsedal Společnosti Křesťanů a Židů na území České republiky. Před příchodem do Washingtonu DC., působil jako kulturní atašé na Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu.

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

12.2.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala