Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.8.2010 0:00 - 0:00

Hladová srdce

Snímek Hladová srdce byl natocen na motivy povídek Anzii Yezierské, která jako první seznamovala běžné ctenáře s osudy židovských žen v Novém světě. Kostru filmového vyprávění tvoří příběh rodiny Levinů, přistěhovalců z východní Evropy usadivších se na newyorské Lower East Side. Zbožný otec Abraham, zběhlý ve věrouce, zato však s pramalým zájmem o světské záležitosti a obchod, má potíže uživit rodinu a usnadnit tak jejím clenům integraci do moderní americké spolecnosti. Dcera Sára otrocí jako mycka podlah v cinžáku, kde rodina bydlí. Chce vydělat peníze, a jak sama říká, „někam to v Americe dotáhnout“. Matka Hanneh, majestátní, rázná matróna, úzkostlivě střádá každý cent na zvelebení své skromné domácnosti, neboť uvěří, že jí to pomůže lépe vyvdat nejstarší dceru. Tímto okamžikem se zacíná odvíjet groteskní drama... Klasický hořkosladký snímek, osobitým způsobem vyprávějící o strastech a nadějích židovských přistěhovalců. Představuje unikátní amalgám grotesky, dramatu ze soudní síně a dokumentárních záběrů, neboť řada scén byla natocena na autentických místech newyorské Lower East Side.

HLADOVá SRDCE - speciální program letního promítání na střeše

 

Hungry Hearts - Hladová srdce
Re
žie: E. Mason Hopperm 1922, 80 min

... celovecerní němý film z rané hollywoodské produkce

 

 


Nová hudba: Jan Dušek

Orchestr BERG & dirigent Peter Vrábel

 

Orchestr BERG

vynikající ceský orchestr s originálními a divácky atraktivními projekty

specializuje se na hudbu 20. století a soucasnosti a kombinuje ji s ostatními druhy umění

uvedl desítky světových premiér a ještě více premiér ceských

spolupracuje s Národním divadlem a dalšími významnými institucemi

www.berg.cz

Jan Dušek (*1985) je nejmladším skladatelem, se kterým Orchestr BERG v soucasné době spolupracuje, tím víc překvapí, co již dokázal. Na svém kontě má dvě první ceny ze skladatelských soutěží, objednávky od festivalů, zahranicních sólistů i komorních souborů – nedávno například od slavného Nederland Blazer Ensemble z Holandska.

Peter Vrábel je slovenský dirigent, který žije a pracuje v Praze. V roce 1995 založil Orchestr Berg a vytvořil koncepci hudebního směřování tělesa, které je dnes díky němu oceňováno jako jedinecný interpret hudby 20. století a soudobé. Je držitelem Ceny Gideona Kleina a ceny Ceské hudební rady / UNESCO za mimořádný přínos ceské hudbě
Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

4.8.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala