Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.4.2014 16:30

I Feel Like Disco

Promítání filmu je součástí filmového festivalu evropských nových filmů, Panorama Europe. Filmový festival Panorama Europe, známý prvních pět let své existence jako Disappearing act, pokračuje ve svém poslání a představí důležitou evropskou filmovou tvorbu, jejíž distribuce ve Spojených státech zůstává pro cizojazyčné filmy stále velkou výzvou. Panorama Europe dává newyorským divákům jedinečnou šanci vidět tyto uznávané filmy z festivalů na velkém plátně. Letošní ročník se bude konat v Muzeum of the Moving Image v Astorii a v Bohemian National Hall na Manhattanu, dle naplánovaného programu Davida Schwartze , hlavního kurátora v Muzeum of the Moving Image.

Uvádí Goethe-Institut
Komedie / Drama, Německo, 2013, 98 min, Digitální projekce. Newyorská premiéra. Režie: Axel Ranisch , Scénář: Axel Ranisch , Hrají: Rosa von Praunheim.

 Teenager Florian Herbst je nejšťastnější, když jeho otec není doma. Pak totiž mohou se svou matkou tančit po celém domě, nosit bláznivé kostýmy, a zapomínat na své starosti. Avšak náhlý zvrat událostí odvede maminku z domácnosti a otec a syn jsou ponecháni vyrovnání se se sebou a stejně také Florian  se musí vyrovnat se svou  rodící se sexualitou. Tato sebejistá hudební tragikomedie pro celou rodinu je stylový a hluboce dojemný film vynikajícího začínajícího filmaře Axele Ranische, který byl žákem Rosy Von Prauheim.

 

Více informací naleznete na stránkách Muzeum of the Moving Image. 

Místo konání:

Museum of the Moving Image 36-01 35 Avenue Astoria, NY 11106

Datum:

13.4.2014 16:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala