Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.6.2016

Jan Miko v SOAK Gallery

V rámci SOAK festivalu v Brooklynu bude Miko reflektovat své nově nabyté zkušenosti z první návštěvy New Yorku prostřednictvím akční malby (action painting).

 

Jan Miko se začal věnovat akční malbě v roce 2008. Spolupracoval s různými umělci, tvořil na mnoha místech – ve venkovních prostorech, parcích, starých továrnách, garážích, kostelech a divadelních a galerijních prostorách. Jeho tvorba je určitým druhem aktivismu. Miko často pracuje v extrémních situacích. Nedávno cestoval v reakci na válečný konflikt do Iráku a setkal se s iráckým umělcem Bahmanem. S tím vytvořil několik venkovních graffiti a akčních obrazů.

Jeho dílo často doprovází tanečníci, kteří jeho umění dodávají dynamiku. Miko v podstatě komentuje urbanistickou výstavbu k čemuž využívá řadu nástrojů. Díky tomu  a nástrojů, aby vytvořil svůj velký, odvážný a odvážný komentář k městské existenci. V rámci SOAK festivalu v Brooklynu bude Miko reflektovat své nově nabyté zkušenosti z první návštěvy New Yorku prostřednictvím akční malby (action painting). 

Soak Festival, LEIMAY Gallery, Brooklyn

 

Místo konání:

SOAK Festival, LEIMAY Gallery, Brooklyn

Datum:

18.6.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala