Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.5.2012 19:00

Martin Janíček, Al Margolis, Katherine Liberovskaya - Concert

Audiovisuální projekt, který představí spolupráci pražského umělce Martina Janicka, letošního residenta v Triangle Arts asociation, N.Y.C. s hudebníkem a skladatelem Alem Margolisem ( If,Bwana) z New Yorku a kanadskou videoumělkyní Katherine Liberovskaya.

Koncert je prezentací zkoumání dynamického dialogu mezi analogovými zvuky nástrojů vlastní výroby-Janíček, elektronickým a digitálním procesingem zvuků – Al Margolis a živým mícháním videa využívajícím rozsáhlé databáze kipů, natáčených od  90 let – K. Liberovskaya.

 

Martin Janíček, zvukový umělec, sochař a hudebník, zkoumá akustické kvality nejrůznějších materiálů již od počátku 90 let a vytváří zvukové objekty, interaktivní instalace nahrávky a radiové kompozice.
www.m-janicek.eu

Od roku  1984 se  Al Margolis (If, Bwana) zabývá tvorbou hudby, která kombinuje spontání studiové konstrukce  s postupy zaměřenými na samotný  zvukový procesing během hraní.
www.pogus.com

Katherine Liberovskaya  je video/media umělkyně žijící v Montrealu,  a v New Yorku. Experimentálním videem se zabývá od 80.let.Její práce -videa instalace a performance- jsou prezentovány celosvětově. Od r.2001 se zaměřuje hlavně na spolupráci se skladateli ,a zvukovými umělci většinou pomocí živého manipulování obrazu během video+ hudebních představení.
www.liberovskaya.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

23.5.2012 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala