Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.2.2020 18:00

Julie Urbišová: Doma v NOLA - přechodná adresa: New Orleans, Louisiana

Setkání s českou novinářkou žijící v New Orleansu. O svém americkém domově napsala knihu Doma v Nola. Ve čtivých a autentických reportážích zachycuje nejen běžný život Evropanky v centru amerického Jihu, ale zabývá se především typickými neworleanskými a louisianskými tématy jako jsou Mardi Gras, jazz nebo výborná jižanská kuchyně. Přijďte si poslechnout, proč New Orleans na americké mapě tolik vyniká a přátelsky si popovídat o každodenních česko-amerických starostech.

17. února v 18:00
V knihovně ČCNY

RSVP

Kniha Doma v NOLA se dostala do úzké nominace 5 knih v ceně o nejlepší cestopis roku!
Více informací ZDE 

Amerika má pouze tři města - New York, San Francisco a New Orleans, řekl kdysi Tennessee Williams. Posledně jmenovaný - New Orleans - je centrem amerického Jihu, kde dodnes lidé pociťují, co to znamená. Přežitky otrokářství a rasismu, a s tím související neuvěřitelná pestrost kultur, jedinečná kuchyně, za kterou sem jezdí Američané ze všech koutů své země. Novinářka Julie Urbišová, spolupracovnice Českého rozhlasu, v New Orleansu žije od roku 2007 a pro rozhlasové vysílání natočila nespočet reportáží, zachycující zdejší pestrý život. Od zábavy a barevného karnevalu Mardi Gras, přes tradiční jazz, legendy neworleanské hudební scény a nejlepší recepty, až po problematiku současnosti, jako jsou hurikány nebo například odstraňování problematických pomníků z americké občanské války. To nejlepší z rozhlasových reportáží v rozšířené podobě, navíc doplněné o fotografie a originální ilustrace místních dětí, se objevuje v knize Doma v NOLA. Jediné české publikaci, věnující se uceleně městu New Orleans a jeho okolí. 

Julie Urbišová je novinářka na volné noze. Kromě Českého rozhlasu a České televize spolupracuje s týdeníkem Respekt a dalšími českými médii. V minulosti pracovala jako redaktorka, editorka a moderátorka v kulturní redakci ČT. Po přesídlení do USA a později do Turecka natáčela dokumentární profily Čechů tam žijících pro pořad ostravského studia ČT Babylon. Nejnovější zážitky a postřehy z amerického světa aktuálně publikuje také na svém blogu se stejným názvem jako právě vycházející kniha -  Doma v Nola www.domavnola.com

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

17.2.2020 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala