Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.4.2014 14:00

Just the Wind

Promítání filmu je součástí filmového festivalu evropských nových filmů, Panorama Europe. Filmový festival Panorama Europe, známý prvních pět let své existence jako Disappearing act, pokračuje ve svém poslání a představí důležitou evropskou filmovou tvorbu, jejíž distribuce ve Spojených státech zůstává pro cizojazyčné filmy stále velkou výzvou. Panorama Europe dává newyorským divákům jedinečnou šanci vidět tyto uznávané filmy z festivalů na velkém plátně. Letošní ročník se bude konat v Muzeum of the Moving Image v Astorii a v Bohemian National Hall na Manhattanu, dle naplánovaného programu Davida Schwartze , hlavního kurátora v Muzeum of the Moving Image.

Osobně s Bence Fliegauf

Uvádí  Hungarian Cultural Center
Drama, Maďarsko, 2012, 87 min, Režie: Benedek Fliegauf , Scénář: Benedek Fliegauf , Hrají: Katalin Toldi, Gyöngyi Lendvai, Lajos Sárkány, György Toldi, Gyula Horváth

Film Je to jen vítr zachycuje jeden den v životě romské rodiny kdesi na okraji malého městečka. Otec je za prací v Kanadě. Matka má dvě zaměstnání a stará se o svého nemocného otce. Dcera chodí do školy a syn se toulá po okolí. Všechny spaluje napětí, způsobené množícími se útoky. Nad městem padá tma a nocí se nesou podivné zvuky. Je to jen vítr?

Více informací o filmu na stránkách Muzeum of the Moving Image.

Místo konání:

Museum of the Moving Image 36-01 35 Avenue Astoria, NY 11106

Datum:

12.4.2014 14:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala